Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

PTC ASIA

From November 03, 2020 09:00 until November 06, 2020 18:00
021-5045 6700 ext 252

http://www.ptc-asia.com/index.php?lang=en


Booking.com
http://www.ptc-asia.com/index.php?lang=en

PTC - пренос и контрола на енергија - највлијателниот меѓународен саем за електрични и механички пренос на енергија, течност, делови на машини, пружини и лежишта.

Во оваа индустрија ќе учествуваат водечки компании и глобално признати производители за да покажат интелегентни производи и паметни компоненти, разни машини и системска опрема со прецизни, ефикасни, енергетски заштеди и економични технологии за пренос и контрола.

PTC ASIA привлече компании 1,300 од различни земји како Германија, Италија, Турција, САД, Шпанија, Португалија, Јапонија, Унгарија и Романија.

За време на историјата на PTC ASIA од 28, шоуто се етаблира како главна платформа за средби за индустријата за пренос и контрола на моќта во Азија. Во време на економска глобализација и зголеменото влијание на кинеските индустрии, PTC ASIA ги обединува купувачите и продавачите и инспиративна дискусија меѓу експертите. Иницијативите како Made in China во 2025 и Појасот и патот постојано ги туркаат кинеските пазари и отвораат нов бизнис потенцијал. Со поддршка на влијателни индустриски здруженија и меѓународни партнери, PTC ASIA се осврнува на трендовите на индустријата и иновативноста за возење.

Клучни производи што ќе бидат претставени на изложбата:
 • Хидроенергија: хидраулични пумпи, мотори, акумулатори, филтри, вентили, прекинувачи
 • Пневматика: пневматски цилиндри, засилувачи на притисок и актуатори на воздушно масло, цевки, црева и приклучоци, мотори, пневматска опрема
 • Заптивање: клипот, флексибилни, механички заптивки, флексибилни графитни листови
 • Механички преноси, делови и опрема за автомобилите, тешка опрема: запчаници, редуктори, електрични барели
 • Синџири за пренос: транспортери, забирани синџири, запчаници за запчаници, плочи (лист)
 • Возење на ремени и макари
 • Извори
 • Металуршки производи: метални прав, делови, магнетни материјали, леано железо
 • Крепежи
 • Опрема и мерни инструменти: машини за пресување, опрема за обработка на опрема, печка за производство на топлина
 • Лежишта од разни видови и апликации, машинска опрема и производство на лежишта
 • Линеарни системи за движење
 • Пренос на електрична енергија: индустриски, мали мотори, серво мотори, контрола на возењето, електромагнетна опрема
 • Мотори со внатрешно согорување и мали гасни турбини: ото мотори, дизел мотори, мотори Стирлинг, мотори со повеќе горива, мали гасни турбини, разменувачи на топлина
 • Консултации, проектирање, развој, одржување
PTC Asia - изложба за оние кои се занимаваат со полето на:
 • автомобилски
 • Производство на машински алати
 • Производство на логистичка опрема
 • Машински инженеринг
 • изградба
 • Инженеринг
 • Петрохемиска индустрија
 • Металургија и кастинг
 • Воздухопловна и воздухопловна индустрија
 • Медицина
 • Мебел, производство на апарати за домаќинство
Најдобри излагачи:

Zhongyi, Weituosi, Huali, Aililingfu, Гуру, Hanshang, Sipurui, Huadong, SUCCESSSUN, URANUS, HANDOK, Жутонг, АВИЌ NEIAS, посилни, XINGMING, Zhenjiang хидраулични, Соно, Xinchao, ЕМС, NEWSUN, DICHTOMATIK, KASTAS, SEAL TECH, Elite , Fluorseal, NKE, CSC, DHK, Xuou, Accor, Bonfiglioli, Mayr, Precima, Intorq, Транстечно, Ringspann, Jinlong, Сино-Deutsch, Able Electric, Julong, Huali, Xingda, Guanglu, Top, Fangli. Гејтс, Мартин, Бандо, Contitech, Megadyne и СИТ.

PTC Азија со броеви:
 • 100 616 посетители
 • 1 300 изложувачи
 • 70 000 квадратни метри експо простор

500 Останати симболи