Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Кина (Кингдао) Меѓународна изложба на чај

Од ноември 01, 2019 09: 00 до ноември 04, 2019 18: 00
At Меѓународен конгресен центар Кингдао Адреса: Миао Линг Лу, Лаосхан ShangQuan, Лаошан Qu, Кингдао Ши, Шандонг Шенг, Кина, 266000
(+ 86 755) 82222201

http://www.goodtea.cc/web/?id=143

Booking.com
http://www.goodtea.cc/web/?id=143
Посети: 3896

Како крајбрежен пристанишен град, Кингдао е најатрактивен град во басенот на жолто море. Во меѓувреме, полуостровот Шандонг, каде што Кингдао се наоѓа во најбогатиот економски регион во северна Кина, како и улогата на регионалниот централен град, силно ќе го поддржи статусот на Кингдао како град. Како важен економски центар на источниот брег на Кина, економскиот развој на Кингдао влезе во нивото на умерено развиените земји, а нејзиниот капацитет за потрошувачка е рангирана на прво место во Кина. Таа е една од најважните бази на чајната индустрија и трговски дистрибутивни центри во северниот дел на Кина.

Кина (Qingdao) Меѓународна чајна индустрија Изложба на виолетова песок, керамика, чај сетови и потрошен материјал заврши во меѓународниот конгресен центар и изложбен центар Кингдао. Според непотполна статистика на организацискиот комитет, во изминатите четири дена, околу 58,000 луѓето ја посетија локацијата на саемот за чај.


Booking.com

500 Останати симболи