Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународна изложба на чевли за чевли за чевли

From June 18, 2020 09:00 until June 20, 2020 16:30
0532-85011486

http://www.qdlsm.com/index.html


Booking.com
http://www.qdlsm.com/index.html

Меѓународна изложба на чевли за чевли за чевли

Изложба на меѓународни изложби за машина за чевли со кожа во Кина (Кингдао) се одржува во меѓународниот изложбен центар Кингдао

Кина (Qingdao) Меѓународна кожа чевли машина чевли изложба се одржува во Кингдао меѓународни експо центар (бр 7-1 Anquan 2nd пат, Jimo област). Во тоа време ние ќе ги поддржуваме достигнувањата, ќе создаваме "северно-професионални" чевли, изложба на синџири за производство на кожни производи ", со" интелигентна, ефикасна, индустриска надградба "како тема, со" нова опрема, нова технологија, нова технологија, нови материјали , нови канали, нов режим "за да се отвори нова ера на индустријата за чевли. Постојат павилјони 10 со површина од 100,000 квадратни метри и изложувачи на 2,000. Привлечени од САД, Јапонија, Јужна Кореја, Германија, Италија и други познати брендови дома и во странство да учествуваат на изложбата, повеќе од 100,000 купувачи од 29 провинции во Кина купувачи група да ја посетите, за време на изложбата одржаа различни BBS активности повеќе од 80 пати, речиси 200 медиуми за вести за покривање на вести.

Изложените производи претставуваат интелигентно производство

Изложените производи претставуваат интелигентно производство, напредна опрема за индустријата 4.0 и нови материјали за производство на висококвалитетни текстилни производи и обувки за заштита на животната средина. Размислување "Интернет +", комбинирано со онлајн-регистрација на интернет, совпаѓање, тематски активности, промоција и прикажување, за инјектирање нова вредност во работењето на изложбата, обезбеди ефикасна, но ниска цена индустрија оптимизација и трансформација план за купувачи, и да се промовира индустрија да продолжи да се забрза зелени, соработка развој и интеграција на индустриски синџир, иновации. Текстилната индустрија поддршка во иднина да се изгради "мудрост", да се изгради повеќе хармоничен синџирот на снабдување, да се промовира северната текстилна облека индустрија се соочува со нови предизвици и развој, 2019 Шандонг се врти изложбата во јули 2015 формално стана членка на UFI " ", прва во провинцијата Шандонг преку сертификација на изложбата, повеќе беше доделена" 2016 Кина бренд изложба ", обидувајќи се да се изгради за" Северна Кина текстилни облека обувки еколошка индустрија синџир на првата платформа ".

„Чевли, кожа“ како професионално производство на целата изложба на ланецот во индустријата

„Чевли, кожа“ како професионално производство на целата изложба на ланецот во индустријата, Кингдао кожа, машина за чевли, чевли покажуваат длабок пазар и се интегрираат со Шандонг како јадро, зрачење Пекинг, Тијанџин и Хебеј, Хенан, iangиангсу, jinин, три провинции во североисточниот и другите региони на чевли (Кингдао, Вајфанг сино село густина, оружје на Линџи, Кингдао време, Хенан Јан Ши и округот, Хебеј три), торби од Шенјанг, поле Хебеј (Кингдао), автомобилски ентериер исечок (Вајфанг демнат, Хебеј Гуангжу) , и Langfang), кожа облека (Whedon, Xinji), производи од кожа, и многу други ресурси за кластери за производство и преработка. Изминатите изложби привлекоа кожа, опрема за обувки и производители на потрошни материјали од Гуангдонг, hejеџијанг, Фуџијан, iangиангсу, Шангај и други странски земји да се соберат во Шандонг, а има и групи за набавки од дома и од странство за чевли, случаи и торби за правење и обработка на кожа.

Категории на производи

Изложбена површина: машини за чевли, опрема за средни и дебели материјали, машини за плетење, надлетници за воздухоплови, опрема за вбризгување, полиуретански машини, опрема за обработка на кожа, машини за багаж и кожа, ласерско гравирање, опрема за сечење кожени хемиски адитиви итн.
Материјали за чевли, материјали за обувки за материјали за чевли: материјали за обувки, калап за чевли, последни чевли, постава за чевли, примерок од чевли, придружни материјали, полупроизводи, производи од гума, хардверска опрема и додатоци, CAD / CAM систем итн.
Кожа и синтетичка кожа изложбена површина: кожа и синтетичка кожа, СТП кожа, ПВЦ вештачка кожа, облека од кожа, кожа од горниот дел, софа кожа, кожен багаж, кожа волна.

500 Останати симболи