Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Форум за малопродажба и угостителство

Од мај 13, 2020 09: 00 до мај 15, 2020 18: 00
+ 33 (0) 1 7677 1333

http://www.sialchina.com/events/rhf.html

Booking.com
http://www.sialchina.com/events/rhf.html
Посети: 5445

Секоја година, SIAL China expo ги носи купувачите од Азија, па дури и светот во Шангај за да ја изградат највлијателната деловна платформа во прехранбената индустрија во Кина.


Професионални трговци се движат од увозници на храна и извозници, дистрибутери, трговци на големо и мало, супермаркети и хипермаркети, до хотели, ресторани и други полиња за набавки на храна и пијалаци. Висококвалитетните посетители носат многу можности за бизнис и можности за соработка за изложувачи

Изложбениот простор се очекува да достигне квадратни метри квадратни 199,500 (годишен раст на 23%). Кина изложба на храна не е само голема и позната меѓународна изложба на храна во Кина, но исто така и во Азија, која е надвор од досегот на било која изложба.Повеќе од 4,300 изложувачи од домашни и странски земји и региони, до 26 проценти година -е годишно, ќе присуствува на 2019 SIAL Кина изложба на храна.
Учеството на многу странски изложувачи, од една страна, го одразува генералниот тренд на глобализацијата во трговијата со храна, а во исто време SIAL Кина повторно го одразува своето високо меѓународно ниво. Во Кина, оваа изложба е единствениот сеопфатен настан за храна, кој привлекува изложувачи од толку многу земји и региони!
Кина храна expo привлече се повеќе и повеќе кинески изложувачи, со домашни излагачи кои доаѓаат од 30 провинции и градови во 2018. Како и секогаш, Центарот за надворешна економска соработка на Министерството за земјоделство, циркулацијата и обработката на здруженијата на водните производи и локалните власти во Шандонг, Жеџијанг, Шангај, Хонган, Чангчун, Weihai, Ксиамен, Ningbo и Dongguan организираа свои водечки претпријатија да учествуваат во изложба.


500 Останати симболи