Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународна изложба за искористување на енергијата од биомаса и технологија


From December 03, 2020 09:00 until December 05, 2020 18:00
(86 21) 5187 9766 * 678 / (86 21) 6469 3665
категории: Нова енергија

Меѓународна изложба за искористување на енергијата од биомаса и технологија се одликува со котла за вбризгување на пареа нафта, опрема за греење со гас, опрема за греење на гас, индустриска печка за греење, технологија и опрема за индустриски процеси и технологија за користење на топлина, технологија и опрема за дистрибуиран енергетски систем, котли на биомаса, разни видови биомаса гориво, опрема за формирање горива од биомаса, опрема за заштеда на енергија за системот на синџири на котли итн.

По неколкугодишен развој на организаторите, HEATEC и неговите подредени тематски изложби, имено BOILER SHANGHAI, BIOTEC и THERMO TEC се појавија како најголем и највлијателен саем за технологија за греење и топлинска енергија, насочен кон крајните корисници во рамките на индустриските и комерцијални сектори. Во согласност со континуираното проширување на шоуто, HEATEC ќе биде преместена во надграденото место - Шангај Нов Интернационален Експо Центар (СНИЕЦ). Понатаму, нова тематска тема, PV-TEC (Шангајска интернационална изложба за технологијата за притисок) ќе биде инкорпорирана во серијата HEATEC шоу, со што ќе се овозможи понационална и сеопфатна изложба како целина

Пред сè, три индустриски трговски саеми во големи размери, организирани од страна на Групацијата Адсале и нашиот деловен партнер, ќе се одржат во соработка со HEATEC. Овие извонредни изложби кои ги покриваат сферите на "Храна и Пакување", "Текстил и боење", како и "Интелигентното производство", исто така, ќе имаат синергија во доведување на богати висококвалитетни индустриски крајни корисници и купувачи за HEATEC.

Посети: 9606

Локација


500 Останати симболи