enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

Експо за технологија и опрема во меѓународен центар за податоци во Шангај 2021 година

From June 17, 2021 09:30 until June 19, 2021 18:00

Шангај Меѓународниот центар за податоци технологија и опрема Експо

Изградбата на центарот за податоци на Кина го води глобалниот пазар со неверојатен раст

Изградбата на центарот за податоци во Кина е водечки на глобалниот пазар со неверојатен раст. Според податоците, вкупната големина на пазарот на Кина ИДЦ беше 94.61 милијарди јуани, со стапка на раст од една година на 32.4%. Апсолутната вредност на големината на пазарот на ИДЦ сè уште расте, а домашниот пазар на ИДЦ влезе во зрел период; IDC апликација сценарија на Интернет претпријатија се постабилни, и процентот на дигитална трансформација на традиционалните претпријатија се зголемува од ден на ден, вкупната големина на пазарот сепак ќе продолжи да се зголемува, и се очекува да надмине 120 милијарди јуани. Со техничката еволуција и повторување на 5G, Интернет на нештата и други сценарија за терминална апликација, побарувачката за пристап до терминална страна преку Интернет ќе се зголеми експоненцијално. Во меѓувреме, сценаријата за апликација на IDC дополнително ќе се прошират, а побарувачката на пазарот на IDC соодветно ќе се зголеми. Се очекува дека пазарот на Кина ИДЦ ќе започне нов круг на голем раст, а големината на пазарот ќе надмине 200 милијарди јуани.

 Со цел да се промовира размената, соработката и развојот на пазарот на индустријата за центри за податоци, да се прикажат и препорачаат нови производи, нови технологии, нова опрема и искуство на центарот за податоци дома и во странство, да се изгради заедница на производи, технологии и апликации на целата индустрија синџир на центарот за податоци на Кина и да го забрза развојот на центарот за податоци на Кина, ко-домаќин на Комитетот за центар за податоци на Кина и Алијансата за развој на индустријата во Кина и организиран од Рокон Експо (Шангај) копродукции, Ltd ) Меѓународна изложба на индустриски центар за податоци “ќе се одржи во новиот меѓународен експо центар во Шангај.

 Шангај Меѓународниот центар за податоци и опрема Експо експонати Сервер, складирање, Диск низа, Оптички предавател и приемник, База на податоци, кабинет, UPS, EPS, HVDC, UPS чист извор, Технологија за складирање на енергија, Батерија, Кабинет за дистрибуција на енергија и кабел, PDU, генератор и оптоварување, Buscouple и ATS, квалитет на енергија, Интелигентни производи за дистрибуција на електрична енергија, итн.

Категории на производи:
1.ICT опрема систем
 • ИТ објекти:
  Сервер, складирање, диск низа, оптички предавател и приемник, база на податоци, кабинет
 • Систем за мрежни комуникации:
  Табла, Рутер, Оптички модул, Заштитен ѕид, Портал, Мрежна архитектура, Управување со податоци, Резервна копија на податоци, Мрежен безбедносен систем
2.Централна инфраструктура
 • Напојување и дистрибуција на системот:
  UPS, EPS, HVDC, UPS-от за чист извор, технологија за складирање на енергија, батерија, кабинет за дистрибуција на електрична енергија и кабел, PDU, подесување и оптоварување на моќниот генератор, Buscouple и ATS, квалитет на енергија, Интелигентни производи за дистрибуција на енергија
 • Систем за ладење и свеж воздух:
  Водено ладење со ладна вода, Затворен ладење на воздухот, Прецизно климатизирање, Ладење кула, Термо складирање на вода, Термо складирање на мраз, Плоча разменувач на топлина, Вода пумпа, Цевководство и вентил, Влажна мембрана овлажнител, Воздух издувните гасови, Централен систем за вентилација.
 • Систем за пожар и безбедност:
  Оган систем, видео систем за следење, контрола на пристап систем, Intrusion Detection систем, аларм платформа.
 • Управување со центарот за податоци:
  KVM, Управување со инфраструктурата на центарот за податоци, систем за следење на енергетската околина, систем за управување со средства за управување со средства, 3D визуелизација
 • Структурно каблирање систем:
  Бакар кабел кабелска систем, оптички влакна кабелска систем, жица мрежа кабел послужавник, кабел послужавник, оптички кабел послужавник, идентификација, Rack и кабинет
 •  Друго:
  Громобранска заштита, Инструмент за тестирање, Систем за прикажување на голем екран, Антистатички под, Запечатување од пожар
 • Оператори на центарот за податоци:
  Телеком оператори, Центар за податоци за Заедничко вложување, Приватен центар за податоци, Облак центар за податоци
 • Поврзани услуги:
  Планирање консалтинг дизајн, Инженерска конструкција, Завршно прифаќање, Оценување и сертификација, Инфраструктурно одржување, ИТ услуги и оперативно одржување.
 • Примена во индустријата:
  Облак компјутери, Биг податоци, Податоци центар закуп

Посети: 11173

Локација

500 Останати симболи