Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шангај Меѓународниот центар за податоци технологија и опрема Експо

Од јуни 16, 2020 09: 00 до јуни 18, 2020 18: 00
+86-21-5018 5270;5018 5271;5018 5272

http://www.chinaidcexpo.com/en/

Booking.com
http://www.chinaidcexpo.com/en/

c365.jpg - 83.71 kB

Изградбата на центарот за податоци на Кина го води глобалниот пазар со неверојатен раст

Изградбата на центарот за податоци на Кина го води глобалниот пазар со неверојатен раст. Според податоците, вкупната големина на пазарот на Кина IDC беше 94.61 милијарди јуани, со годишна стапка на раст на 32.4%. Апсолутната вредност на големината на пазарот на ИДЦ сѐ уште расте, а домашниот пазар на ИДЦ влезе во зрел период; IDC апликација сценарија на интернет претпријатија се постабилни, и процентот на дигитални трансформација на традиционалните претпријатија се зголемува од ден на ден, вкупната големина на пазарот ќе продолжи да расте, а се очекува да надмине 120 милијарди јуани. Со техничка еволуција и итерација на 5G, интернет на нештата и други сценарија за примена на терминали, побарувачката на терминалниот пристап на интернет ќе се зголеми експоненцијално. Во меѓувреме, апликациските сценарија на ИДЦ ќе бидат дополнително проширени, а побарувачката на пазарот на ИДЦ ќе се зголеми соодветно. Се очекува дека пазарот на Кина IDC ќе влезе во нова рунда на голем раст, а големината на пазарот ќе ја надмине 200 милијарди јуани.

Со цел да се промовира размената, соработката и развојот на пазарот на индустријата на центри за податоци, да се прикаже и да се препорачаат нови производи, нови технологии, нова опрема и искуство на центарот за податоци дома и во странство, да се изгради заедница на производи, технологии и апликации на целата индустрија синџирот на центарот за податоци во Кина, и да се забрза развојот на центарот за податоци во Кина, ко-домаќин од страна на Кина центар за податоци центар и Кина на центар на податоци за развој на индустрија Алијансата, и во организација на Rocon Експо (Шангај) копродукции, Ltd, "Кина ) Меѓународна изложба на индустриски центар за податоци "ќе се одржи во Шангај Нов Меѓународен Експо Центар.

Шангај Меѓународниот центар за податоци и опрема Експо експонати Сервер, складирање, Диск низа, Оптички предавател и приемник, База на податоци, кабинет, UPS, EPS, HVDC, UPS чист извор, Технологија за складирање на енергија, Батерија, Кабинет за дистрибуција на енергија и кабел, PDU, генератор и оптоварување, Buscouple и ATS, квалитет на енергија, Интелигентни производи за дистрибуција на електрична енергија, итн.

Категории на производи:
1.ICT опрема систем
 • ИТ објекти:
  Сервер, складирање, диск низа, оптички предавател и приемник, база на податоци, кабинет
 • Систем за мрежни комуникации:
  Табла, Рутер, Оптички модул, Заштитен ѕид, Портал, Мрежна архитектура, Управување со податоци, Резервна копија на податоци, Мрежен безбедносен систем
2.Централна инфраструктура
 • Напојување и дистрибуција на системот:
  UPS, EPS, HVDC, UPS-от за чист извор, технологија за складирање на енергија, батерија, кабинет за дистрибуција на електрична енергија и кабел, PDU, подесување и оптоварување на моќниот генератор, Buscouple и ATS, квалитет на енергија, Интелигентни производи за дистрибуција на енергија
 • Систем за ладење и свеж воздух:
  Водено ладење со ладна вода, Затворен ладење на воздухот, Прецизно климатизирање, Ладење кула, Термо складирање на вода, Термо складирање на мраз, Плоча разменувач на топлина, Вода пумпа, Цевководство и вентил, Влажна мембрана овлажнител, Воздух издувните гасови, Централен систем за вентилација.
 • Систем за пожар и безбедност:
  Оган систем, видео систем за следење, контрола на пристап систем, Intrusion Detection систем, аларм платформа.
 • Управување со центарот за податоци:
  KVM, Управување со инфраструктурата на центарот за податоци, систем за следење на енергетската околина, систем за управување со средства за управување со средства, 3D визуелизација
 • Структурно каблирање систем:
  Бакар кабел кабелска систем, оптички влакна кабелска систем, жица мрежа кабел послужавник, кабел послужавник, оптички кабел послужавник, идентификација, Rack и кабинет
 • Друго:
  Громобранска заштита, Инструмент за тестирање, Систем за прикажување на голем екран, Антистатички под, Запечатување од пожар
 • Оператори на центарот за податоци:
  Телеком оператори, Центар за податоци за Заедничко вложување, Приватен центар за податоци, Облак центар за податоци
 • Поврзани услуги:
  Планирање консалтинг дизајн, Инженерска конструкција, Завршно прифаќање, Оценување и сертификација, Инфраструктурно одржување, ИТ услуги и оперативно одржување.
 • Примена во индустријата:
  Облак компјутери, Биг податоци, Податоци центар закуп

500 Останати симболи