Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина (Шангај) Меѓународен саем за хемиска технологија и опрема

From August 26, 2020 09:00 until August 28, 2020 18:00
020-89899350
Посети: 11338

Кина (Шангај) Меѓународен саем за хемиска технологија и опрема

Шангај Меѓународниот саем за хемиска технологија и опрема (CTEF)

Како најголем саем за хемиски инженеринг во Кина, CTEF се фокусира исклучиво на технологија и опрема за хемиско инженерство, заштита на животната средина, индустријата за флуиди и сл.

Шангај Меѓународниот саем за хемиска технологија и опрема (CTEF) се одржа во Шангај Нов Меѓународен Експо Центар (SNIEC). Со изложбен простор на 50,000sqm, CTEF го поздрави изложувачите на 800 и посетителите на 40,000, 5,800 меѓу кои се странски посетители.

Изложувачи вклучуваат Sulzer, GEA, NETZSCH, Daikin fluorochemicals, MITSUBISHI, Fives Proabd, Eaton, HERMETIC, BASF, Tuthill, Corning, Piller, SINOPEC, Luxi Group, Huayi Group итн.

Посетители вклучуваат филијала SINOPEC Група Gaoqiao филијала, SINOCHEM LANTIAN, TOTAL (Кина), BASF, Кина Национална Хемиска Инжинерство група корпорација, Wanhua Хемиски група, Clariant Кина канцеларија, Wuhuan Инженеринг копродукции, Ltd, Саудиска Арамко (Шангај), Huayi група, Кина Chengda Инженеринг копродукции, ООД, HQC (Шангај) компанијата, OXIRANCHEM, нафтената хемиска индустрија индустрија, Нанџинг хемиската индустрија парк, Шангај ликовна хемиски индустриски парк, Jinshan развој парк, Ningbo петрохемиски економски и технолошки развојна зона итн

Шангај Меѓународниот саем за хемиска технологија и опрема (CTEF), кој ќе се одржи во Шангај New International Expo Center, ќе продолжи да се фокусира на најновите технологии и производи за хемиски инженеринг и ќе ви помогне да ги најдете најдобрите деловни партнери.

Категории на производи:
 • Комплетни комплети на уред и опрема за хемиско инженерство
 • Опрема за филтрирање, дестилација, екстракција, кристализација, прочистување
 • Опрема за сепарација, суви дестилација, дробење, мешавина
 • Маса трансфер опрема
 • Инструменти и опрема за индустриска автоматизација
 • Флуид машини и процесот на инженеринг технологија и опрема
 • Индустриско чистење и опрема за антикорозивна технологија
 • Технологија за складирање, транспорт и пакување и садови под притисок
 • Опрема за топлинска дифузија, ладење и термичка обработка
 • Заштита на животната средина и заштитна опрема
 • Систем за контрола на процесот и софтвер
 • Запечатување опрема и додатоци
 • Одржување, зачувување и управување со опремата

Шангај Меѓународниот саем за хемиска технологија и опрема

Најголемиот кинески саем за хемиски инженеринг. CTEF се фокусира исклучиво на технологијата и опремата за хемиско инженерство и заштита на животната средина. Се очекува CTEF да има излагачи на 800 во изложбен простор на 50,000sqm и преку професионални посетители од 40,000 од Кина и други земји во светот.

За време на тридневниот настан, изложувачите ќе покажат производи кои го покриваат целиот синџир на хемиската индустрија и ќе се одржат многу истовремени технички семинари и конференции за споделување на најновите технологии и индустриски решенија. По десет години врнежи, CTEF ќе продолжи да врши свој бренд ефект и да обезбеди квалитетна преговарачка и трговска платформа за посетителите од целиот свет.

CTEF по броеви:

 • 40 000 посетители
 • 800 изложувачи
 • 50 000 квадратни М. експо простор
Клучни производи што ќе бидат претставени на изложбата:
 • Опрема за филтрирање, дестилација, екстракција, кристализација, прочистување
 • Опрема за сепарација, суви дестилација, дробење, мешавина
 • Инструменти и опрема за индустриска автоматизација
 • Флуид машини и процесот на инженеринг технологија и опрема
 • Индустриско чистење и опрема за антикорозивна технологија
 • Технологија за складирање, транспорт и пакување и садови под притисок
 • Опрема за топлинска дифузија, ладење и термичка обработка
 • Заштита на животната средина и заштитна опрема
 • Систем за контрола на процесот и софтвер
 • Инструменти и опрема за лабораториска анализа
 • Запечатена опрема и додатоци
 • Комплетни комплети на уред и опрема за хемиско инженерство
 • Одржување, зачувување и управување со опремата
CTEF - изложба за оние кои се ангажирани во областа на:
 • Петрохемиска индустрија и рафинирање на нафта
 • Фармацевтски производи и биохемија
 • Заштита на животната средина
 • хемиската индустрија
 • Инженеринг и дизајн
 • Агрохемиска индустрија и ѓубрива
 • Дистрибуција / трговија
 • храна
 • Козметика
 • Гума / пластика индустрии

500 Останати симболи