Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Alpitec Кина


From January 14, 2021 09:00 until January 16, 2021 17:00
+ 39 0471 516000

Alpitec Кина

Alpitec Кина
 • Alpitec Кина, Меѓународниот саем за планирање и зимски технологии успешно се позиционираше како водечка B2B средба на секторот на зимската технологија во Азиско-пацифичкиот регион.
 • Таа продолжува да го развива изданието по издание, следејќи го позитивниот тренд на брзорастечката кинеска зимска индустрија. Заедно со ИСПО ПЕКИНГ водечка мултисегментарна спортски изложба во Азија, двете изложби го покриваат целиот спектар на опрема и технологии за зимски спортови и претставуваат портал на растечкиот азиски пазар на зимски спортови.
ПРИКЛУЧИТЕ УСПЕШНО СО САД!
 • Во Alpitec Кина, 67 изложувачи и брендови од земјите на 12 се претставија во CIEC во Пекинг. Евидентирање на посетителите на 30,000 заедно со ISPO Пекинг, ова единаесетие издание го потврди динамичниот развој на секторот во Кина. Следното издание ќе се одржи - придружете ни се и откријте ги бескрајните можности што кинескиот пазар може да ги понуди.
 • Секоја година, клучните играчи од планинскиот и зимскиот технолошки сектор од целиот свет се собираат во Alpitec Кина, на Меѓународниот саем за планина и зимски технологии, кој веќе долго време се етаблира како платформа на движење за целата кинеска зимска индустрија.

lpitec Кина, која се одржа, ги затвори вратите како секоја година со успех, и броеви за кои да се гордеат:
 • 67 изложувачи и изложбени марки
 • од вкупно 12 земји:
 • Австрија, Канада, Чиле, Кина, Франција, Германија, Италија, Полска, Словенија, Шведска, Швајцарија, САД.
 • 4.500 квадратни метри изложбен простор
 • 4 шоу денови
 • 100% од задоволни изложувачи (покажувајќи или одлични, многу добри или добри кога го оценуваат целокупниот квалитет на Алпитец Кина)
 • Посетителите на 350 по Азиско-пацифичката конференција за снег и техничката работилница на APSC
 • Alpitec China, 11th издание на Меѓународниот саем за планински и зимски технологии!

Посети: 12013

Локација

500 Останати симболи