Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Меѓународна изложба за ентериери и екстериери за автомобили

Од август 15, 2020 09: 00 до август 17, 2020 18: 00
021-60564788, 66871823

http://www.ciaie.com/index.asp

Booking.com
http://www.ciaie.com/index.asp

Успехот на Шангај автомобилската внатрешни и надворешни шоу

Успехот на шоуто за внатрешни и надворешни шоу во Шангај го демонстрираше растечкиот статус на кинеската автомобилска индустрија за внатрешни и надворешни работи на глобалниот пазар. Изложбата CIAIE не само што ја прикажува најновата побарувачка на пазарот, туку и ја промовира стандардизацијата, маркетингот и индустријализацијата на автомобилски ентериер и надворешна декорација индустрија во Кина што е можно поскоро. Ако кинеските претпријатија сакаат да имаат место на глобалниот пазар, тие мора внимателно да го следат стратегија за развој на "Еден појас и еден пат" во земјата и да отворат своја сопствена шема. Изложбата CIAIE со "три одлични" за добивање на едногласна пофалба за индустријата, тоа е бренд предност, предност за иновации, предност на ресурсите ја покажува улогата на шалтер. Новиот модел и можности создадени од Шангајската изложба за внатрешни и надворешни декорации во автомобилот даваат нови можности за претпријатијата за понатамошно промовирање на иновацијата на глобалната автомобилска индустрија за внатрешни и надворешни декорации и здрав и стабилен развој на автомобилската индустрија.

CIAIE е единствената национална изложба на автомобилската индустрија која се одржува во согласност со принципите на интернационализација, специјализација и маркетинг. CIAIE ги прими меѓународните посетители од организациите на 39 за автомобилската индустрија во земјите и регионите на 17, вклучувајќи ги Кина, Германија, САД, Велика Британија, Франција, Италија, Јапонија, Јужна Кореја, Шпанија, Канада, Австралија, Италија, Индија, Иран, Пакистан, Филипини и Тајван.

CIAIE домашната публика главно од соик, Foton, Гуангжу автомобилската група, Faw група, Пекинг Бенц, брилијантност БМВ, Фолксваген, Шангај gm, основни, Пекинг Hyundai, Бид, Chery, Големиот ѕид, Xiali, Geely, Hafei, Lifan, змеј, Jiangnan , Хонгта, Веи, Ксиао Пенг, коњ, младински јорк, JiLinTong поле, Женгжу Јулонг, Европа, тешки возила, Пекинг автомобилски истражувачки институт, Бош, Денсо, Делфи, Магна, Лир, Анстоун Лин, Тојота синтеза, Чи (IAC) е физички и хемиски, физички и хемиски на Источно Кина Море, Кореја и чувствителна група, Хуа Ксијанг група, Faurecia, Dongfeng авто делови Повеќе од 1,000 брендови, вклучувајќи традиционални возила, нови енергетски возила, електрични возила, автомобилската внатрешни и надворешни алишта и други поврзани апликации, истражување и развој, производство, дизајн компанија посета комуникација и преговори. Во исто време, изложбата исто така ќе одржи голем број релевантни активности на ББС, кои добија поддршка и пофалби од индустриските организации, владите и релевантните институции.

Кина Меѓународниот саем за ентериери за ентериери и надворешни работи обезбедува се што е потребно за автомобилот-ентузијаст. Овој настан се фокусира на автомобилски делови како завеси, браник, светло за автомобили, куќиште за тркала, заглавие, браник, надворешен панел, браник, капак, ретровизор, бришач на шофершајбната, леплива лента и панел, декорација на телото и многу повеќе во автомобилската индустрија. Главниот фокус на излагачите е да го започне својот напреден технолошки производ на меѓународниот пазар и да ја отвори својата распространетост.

Определување

ИЗВРШУВАЈТЕ НОВА КУПУВАЧИ И СОРАБОТНИЦИ НА ЕКСКЛУЗИВНИ СРЕДБИ СО НАЈДОБРИ ПРОФЕСИОНАЛИ
Откријте нови производи
НАЈДОБИВНИ ПАРТНЕРИ И ДИРЕКТНИ ДОБАВУВАЧИ
ОДГОВОРИТЕ ГО ВАШИОТ БРЕНД
ПРЕТСТАВУВА ВАШИТЕ ПРОИЗВОДИ И УСЛУГИ

Кина Меѓународна изложба за ентериери и екстериери за автомобили

Најавторитативен и единствен професионален саем во внатрешните и надворешните полиња за автомобили. Успешно се одржа за 8 сесии, CIAIE доби голема поддршка од домашните и странските индустриски власти и стана најдобра платформа за "запознавање со информации за индустријата, сфаќање на трендовите на пазарот, прикажување на корпоративниот бренд, проширување на трговските канали и барање можности за соработка".

Најнови автомобили, внатрешни компоненти, панели за врати, кабини и додатоци, калапи, материјали за примена, суровини, материјали за заштита на животната средина, лесни материјали, материјали за кожа, напредна интелигентна обработка и опрема за обработка ќе бидат претставени во Шангај.

CIAIE по броеви:
 • 42 000 + посетители
 • 300 + изложувачи
 • 30 000 квадратни метри експо простор
Клучни производи што ќе бидат претставени на изложбата:
 • Внатрешни системи: инструмент-панели, системи за безбедност, системи за врата, системи за прикажување, внатрешен декор, ентериер, системи за осветлување, акустика, додатоци за внатрешни работи, теписи, перници, покривки за седишта, потпирачи за раце, потпирачи за заштита од кражба,
 • Автомобилизам екстериер: браници, автомобил светла, тркала, браници, капи, огледала, бришачи, лепило ленти, здолништа
 • Бучава / топлинска изолација / амортизација / оган-retardant материјали, дихтунзи и заптивки
 • Инженеринг пластика, пластифицирани полиуретански материјали, смола, пена, стакло, композити, полимери
 • Бои и премази, смоли, адитиви
 • Технологии и опрема за ентериер / екстериер за автомобили
 • Контрола и мерна опрема
 • Калапи, системи за прицврстување, штанцување, сечење, лиење, истиснување, прскање, заварување
 • Внатрешен дизајн, надворешен дизајн, завршува производство, додатоци и услуги
 • Роботика на автомобилската индустрија и опрема за автоматизација
CIAIE - изложба за оние кои се ангажирани во областа на:
 • Производство, продажба и сервис на возила
 • Дизајн на автомобили, услуга по продажбата, подесување
 • Обновливи извори на енергија
 • Хемија
 • Инфраструктура
 • транспорт
 • Логистика
Топ изложувачи:

"Џенерал моторс", "Фолксваген", "Тојота", "Бош", "Денсо", "Дели", "Саиќ мотор", "Фау", "Донфенг мотор корпорејшн", "ГАК", "Гејли", "Хере", "БМВ груп", "Чанган груп", "БАИК груп", "Јангман", "СИНОТРУК", "Големиот ѕид" , JMC, Yutong автобус, Higer автобус, кралот Лонг автобус, Zhongtong автобус, зелено тркало, BYD, Cummins и Шангај дизел.

500 Останати симболи