Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Етикета и флексибилно пакување и филмска изложба Кина - Изложба на сини китови

From July 08, 2020 09:00 until July 10, 2020 18:00
+86-21-6917 0015/0019/0023/0031

http://www.lfpexpo.com/


Booking.com
http://www.lfpexpo.com/

Етикета и флексибилно пакување и филмска изложба Кина - Изложба на сини китови

Етикета и флексибилна амбалажа и филмска Експо Кина

Етикета и флексибилно пакување и филмска изложба во Кина ќе бидат промовирани повторно. Видливоста и влијанието зрачат низ целата земја. Willе се посветиме да ја изградиме највлијателната и професионална етикета и флексибилната платформа за изложба на печатење на амбалажи, LFP ќе вреди да учествува во првата половина на изложбата во источна Кина. Изложбата ќе содржи краен корисник во различни индустрии, на пример, храна, лекови, козметика, лична нега, електронска и така натаму. Willе се прошири и на крајниот корисник. Организаторот топло ги поздравува домашните и меѓународните изложувачи и посетителите кои доаѓаат на изложбата.

Промоција на изложба

1. Учествувал на познати печатарски изложби и сродни активности во земјата и странство за да побара соработка и активно да промовира.
2. Длабоко публицитет од десетици индустриски медиуми низ целиот свет.
3. Директно испраќа покани и билети до домашни и странски професионални публика и да спроведе телефонски повик до домашна професионална публика.
4 Официјална сметка на WeChat, веб-страница, Weibo и други нови платформи за медиуми, иновативен публицитет, информации за изложби во секое време.
5. Организирајте ги членовите на здружението за печатење и здружението за флексибилно пакување и други релевантни социјални групи за да организирате групни посети

Категории на производи:

1. Сала за ознаки

 • Опрема за печатење со етикета, дигитален печат, опрема за завршна обработка, лизгалки и премотачи, итн
 • Опрема за сервисирање (систем за сузбивање, системи за сушење,)
 • Опрема делови (цилиндри, анилокс ролни, лекарски ножеви, умира, и.т.н.)
 • Документи, филм, мастило, ленти чувствителни на притисок.
 • РФИД, паметна ознака, етикета за електроника.
 • опрема за заштита на животната средина
 • Печатење на печатачи.

2. Флексибилна сала за пакување и филмска сала

 • Флексибилна опрема за пакување
 • Опрема делови
 • Необработен матерјал.
 • Индустриски сервис.
 • Опрема за сервисирање.
 • Печатење на печатачи.
 • Функционален филм: ласерски филм и мека амбалажа, итн;
 • Полиестер филтри следење опрема за обработка: слој машина, ламиниране машина, машина за печатење, ласерска машина, итн
 • Контрола / откривање: систем на намотување, контролор на напнатост, контролор на девијација, мерење на дебелина, откривање на дефект, третман на корона, електростатичка машина за отстранување на прашина, тестирање на истегнување, машина, итн.
 • Специјален уред: уред за ултравиолетово зрачење и опрема за опоравување.
 • Храна, дневна хемикалија, лекови и други области на терминални претпријатија

500 Останати симболи