Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Пекинг Меѓународна опрема за јаглен и рударска изложба за техничка опрема (CICEME)

From October 30, 2020 09:00 until November 01, 2020 18:00
010-88808897

Кина Пекинг Меѓународна опрема за јаглен и рударска изложба за техничка опрема (CICEME)

Изложбата се придржува до принципот на служење на развојот на индустријата за опрема за рудници за јаглен

Изложбата се придржува кон начелата на услугата за развој на индустријата за опрема за рудници јаглен, возење на изложбата со академски размени и промовирање на академски размени со изложби. Таа е одговорна за промовирање на научното и технолошкото ниво на синџирот на јаглен во новиот висок, подобрување на нивото на опремата на индустријата за јаглен, воведување и популаризација на напредните и применливи технологии и служење на националниот развој на јаглен. Како изложба и изложба на опрема за рудник за јаглен, назначена од кинеското здружение за развој на јаглен, кинеската асоцијација за управување со опрема и кинеската индустрија за заштита на трудот, наука и технологија општество, таа е посветена на градење на комуникациски мост за владата, корисниците и претпријатијата и промовирање на нови производи и платформа за трговија со нови технологии

Експо Преглед


Безбедните и зелени техники во рударството со јаглен, како и чиста и високо-ефикасна употреба на јаглен, ја означуваат идната ориентација за развој на индустријата за јаглен во светот. Како примарен извор на енергија во Кина, доминантната позиција на јаглен нема лесно да се промени во прилично долг временски период, за кое прашање, многу е суштинско значење да ја започнеме сериозно кампањата за „чист јаглен“. Во моментов, економскиот и социјалниот развој во Кина влезе во нова историска фаза. Според координираната имплементација на пет-сфераниот интегриран план и четирикратната сеопфатна стратегија, „Енергетската револуција“ енергично се притиска напред во Кина. Длабоката револуција во производството и потрошувачката на енергија, предизвикана од забрзаната трансформација и надградба на индустријата за јаглен, поставува поголема побарувачка за индустријата за производство на опрема. производителите на машини за јаглен и опрема се очекува да уживаат светли изгледи во иднина.

Безбедното и зеленото рударство и чистото и ефикасно искористување се развојната насока на светската индустрија за јаглен

Безбедно и зелено рударство и чиста и ефикасна употреба се развојната насока на светската индустрија за јаглен. Како важна основна енергија и суровина во Кина, статусот на јагленот како главен извор на енергија нема да се промени во доста долг временски период. Во моментов, економскиот и социјалниот развој на Кина е во нова историска фаза на развој, земјата како целина да се промовира „петото“ на целокупниот распоред и координација за промовирање на „сеопфатна“ четири стратешка поставеност, енергично да се промовира „енергетска револуција“, забрзување на трансформацијата и надградба на индустријата за јаглен, производство на јаглен и шема на потрошувачка, ќе се случат длабоки промени во индустријата за производство на опрема се става нови и повисоки барања, опрема за производство на машина за јаглен и светла и перспективна иднина.

Кина (Пекинг) Меѓународна изложба за јаглен за хемиска индустрија

Кина (Пекинг) Меѓународниот јаглен хемиската индустрија изложба, основана во 2005, е пример за јаглен индустријата, Таа е заеднички од страна на Кина јаглен градот развој асоцијација, zhongguancun зелена рударска индустрија сојуз и Пекинг Кина трговска асоцијација изложба соработка., LTD., со силна сила и богати кориснички ресурси.
Владина поддршка. Да се ​​создаде континуирана изложба

Производ Категорија:

Опрема за реакција, опрема за масовно пренесување, опрема за концентрација, опрема за пренос на топлина, опрема за складирање и транспорт, опрема за транспорт, опрема за раздвојување на воздухот, садови под притисок, вентили со клуч пумпи, општа механичка опрема во јаглен до масло, природен гас, метанол и други процеси .

Рударската градежна машина расте од ден на ден. Треба да одиме во странство, да размениме и да се прошириме
0
Андриј
оборудования для угольной промышленности
Безбедно и еколошко рударство и збогатување на јаглен, чиста и ефикасна употреба на финалниот производ е главната насока за развој на глобалната индустрија за јаглен
0

500 Останати симболи