Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународна програма за преработка на храна и пакување

Од October 30, 2019 година 09:00 часот до November 01, 2019 година 16:30 часот
+ 86 010 84600338; + 86 010 84600340

http://www.foodtechchina.com/


Booking.com
http://www.foodtechchina.com/

Меѓународна програма за преработка на храна и пакување

Меѓународна програма за преработка на храна и пакување

Меѓународниот саем за преработка на храна и пакување се одржа во Пекинг секоја година, првпат основана во 1989, по дваесет години на развој, изложбената површина се зголеми од пет илјади квадратни метри во 89 до речиси три квадратни метри оваа година најголема и најдолга историја во Кина, најголем дел од професионалната публика, меѓународно учество на највисоката преработка на храна и пакување машини изложба. Во сегашната глобална преработувачка индустрија во зимска средина, спонзорот ги зголеми напорите за публицитет, тотаl повеќе од претпријатијата 300 од земјите на 14 да учествуваат на изложбата, што е доволно за да се покаже CHINAFOODTECH во индустријата многу години за да се акумулира добар углед

Тоа е една од најуспешните домашни изложби

Тоа е една од најуспешните домашни изложби, кои имаат најголеми размери и професионални гледачи повеќе од дваесет години. Вкупниот шоу простор се зголеми во голема мера од оригиналните 5,000 квадратни метри во 1989 до 25,000 квадратни метри минатата година. Од добро на пазарот повратни информации, Кина Foodtech добива висока репутација во целиот свет. Со поддршка од професионални организации, Кина Foodtech станува најважните изложби во светот. Во изминатите 28 години, Кина Foodtech се собраа заедно над 170,000 трговските посетители од 46 земји и региони.

Категории на излагања:

1. Опрема за пакување
Сите видови на течни, паста, цврсто полнење на пакувањето, опрема за запечатување на торба
Робот и сите видови на интелигентна опрема за пакување
Сите видови печатење на етикети, опрема за ласерски кодови

2. Материјали и производи за пакување
Метал, пластика, стакло и разни видови на композитни материјали и контејнери на производи

3. Преработка на храна
Пијте производи за производство, полнење, запечатување и етикетирање на млеко
Месо за колење, преработка и ладилна опрема за ладење
Овошје и зеленчук, преработка на нафта, производи од грав и опрема за зачувување
Рекреација и опрема за преработка на храна
Централна кујна и угостителска опрема
Контрола на квалитет и опрема за тестирање

4. Други сродни објекти
Гасовод вентил, диск пренос, автоматска контрола

Оди

  • Gravatar

    Мундијални вентили

  • Gravatar

    Навид Хасан

  • Gravatar

    enerelt tului llc

Yasmine
Машина за правење лед блок
Ме интересира машини за правење лед блок и постројка за флаширање вода дали ги имате на оваа изложба?
0
Диксон
Појадок Машини за житни култури
Заинтересиран сум за посета на изложувачи за житни култури за појадок и нова технологија, како и за пакување. Може ли да добијам список на изложувачи?
0
Омар Инфанте
Јас сум заинтересиран за трошоците за експо, хотел, патување, ќе одам од Мексико. на каква услуга тие нудат за хотели и летови. И списокот на учесници годинава.
1
Феликс игу
Преработка на прехранбени производи
Јас сум заинтересиран да добијам информации за твоите добри пакети
0
Феликс Игу
Заинтересирани за пакување изложба
Треба детални информации за вашата добра обработка и пакување на изложба на производи
0

500 Останати симболи