Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Меѓународна енергетска и дистрибутивна гасна турбина Технологија изложба

Од октомври 17, 2019 08: 30 до октомври 19, 2019 16: 30
010-6550 1616

http://www.cepechina.net/exhibition-overview/

Booking.com
http://www.cepechina.net/exhibition-overview/

Природниот гас ќе стане енергетски столб со ниско ниво на јаглерод и важна транзициона алтернатива

Во наредните децении, природниот гас ќе стане енергетски столб со ниска употреба на јаглерод и важна транзициона алтернатива. Затоа, зголемување на процентот на потрошувачка на природен гас е важна мерка за оптимизација на енергетската структура за време на 13th петгодишниот план. Се проценува дека со 2020, процентот на природен гас во потрошувачката на примарна енергија ќе се зголеми на повеќе од 10%, а националната потрошувачка на природен гас во таа година може да достигне 400 ~ 420 милијарди кубни метри, од кои 1 / 4 ќе биде што се користи за производство на електрична енергија, а инсталираниот капацитет на гасовен генератор ќе достигне до 100 милиони киловати, односно за време на петгодишниот план на 13X, просечниот годишен пораст на гасовите е скоро 8 милиони киловати.

Државата го поттикнува развојот на природните гасови

Генераторот на гасната турбина е поставен во наредните пет години, развојот на националната стратегија за развој на енергијата утврди нов план за дејствување, го поттикнува развојот на дистрибуираната енергија на природен гас, да се фокусира на спречување и контрола на загадувањето на воздухот во источната централна електроенергетска мрежа побарувачката за оптоварување и уреден развој на постројката за бричење на природен гас, во комбинација со побарувачката на топлина, умерен развој на когенерација на комбиниран циклус на гас-пареа. Како резултат на тоа, побарувачката за производство на електрична енергија со гасната турбина во нашата земја ги претстави новите барања, еден е да се прошири капацитетот на гасната турбина, 100 kW ~ 5 MW одделение CCGT за дистрибуирана енергија, 20 ~ 60 MW одделение CCGT за регионални дистрибуирани електроцентрали, 100 ~ 300 MW одделение CCGT за врвна бричење или когенеративна централа, особено за да се реши дистрибутивната побарувачка за енергија за гасната турбина, второ, го подобрува барањето на гасната турбина да се прилагоди на врвното оптоварување за регулација на моќноста на електричната мрежа . На премисата на задоволување на регулацијата на врвната оптовареност на електричната мрежа, губењето на работниот век на единицата, предизвикан од операцијата за регулирање на врвното оптоварување, се намалува што е можно повеќе. Трето, понатамошен развој или примена на нови гасни турбини со поголема ефикасност, пониска емисија и разумна цена може да го олеснат притисокот предизвикан од прекумерно високата цена на гасот за развој на гасната турбина во Кина.

На почетокот на петгодишниот план 13th, ние искрено направиме нешто практично за индустријата за производство на гасната турбина во Кина

"Кина меѓународната природен гас дистрибуира опрема за енергија и гасната турбина и технологија изложба" за нашата земја многу постабилни избори - и сериозни последици - за производство на електрична енергија со гасната турбина за време на новата побарувачка, го реши проблемот со развојот на производството на гас во Кина, производителите на гасната турбина во Кина и во странство за да ги прикажат најновите производи и моќ, за производство, работење, проектирање и изградба на гасни турбини, колеџи и научни истражувачки единици формираа платформа за техничка размена. На почетокот на петгодишниот план 13th, ние искрено правиме нешто практично за индустријата за производство на гасната турбина во Кина.

Кина Меѓународна енергетска и дистрибутивна гасна турбина Технологија изложба

Кина Меѓународен енергетски и дистрибуирани гас турбина опрема технологија изложба ќе се одржи во Пекинг Кина меѓународен изложбен центар, спонзориран од страна на Кина машинската индустрија федерација, Кина електротехничко општество, Пекинг Qifa изложба услуги копродукции, Ltd. Ќе има од Америка, Европа, Азија и други светски познати претпријатија, повеќе од 10 земји и региони, како и многу домашни производители, електроцентрала за гасната турбина, проектирање, градежништво, научно-истражувачки институти и други единици за учество на изложби и технички размена, концентрација, целосно прикажување на најнова технологија и опрема на гасната турбина, длабинска дискусија за развој на гасната турбина. Искрено ги поздравуваме сите претпријатија и професионалци во гасната турбина за да учествуваме на овој настан. Со нетрпение очекуваме да ја посетите!

Категории на производи:
  • Гасна турбина комплетна машина
  • Компресор: цилиндар на компресорот, ротор, движечка сила, статички неиздржана, итн.
  • Систем за согорување: комора за согорување, пламена цевка, млазница за гориво, запалување, итн.
  • Транспарентен: турбински цилиндар (цилиндер), сечило од статор, ротор, се движат ножот, воздух печат, издувен дифузер, итн.
  • Автоматски систем за контрола: гасната турбина TCS контролер
  • Помошна опрема: воздушен систем, стартувачки систем, систем за филтрирање на влезот, систем за подмачкување масло, систем за ладење, систем за гориво (опрема за снабдување со гас и филтрација, вентили и цевководи)
  • Контролирајте ја внатрешната опрема и вентили и цевководи
  • Опрема за систем за влез на гас: зглобен експанзионен спој, гасно турбина и опрема за вентилација, центар за контрола на моторот, систем за стартување на фреквенции, опрема за противпожарна заштита, специјални алатки итн.
  • Комбиниран циклус на гас-пареа: гасна турбина, парна турбина, котел за отпадна топлина, генератор
  • Технологија и опрема за тригенерација на ладна, топла и електрична енергија, обновување на отпадна топлина, дистрибуирана енергија и складирање на енергија, демонстрација на дистрибуирана енергетско-интелигентна контрола и технологија за оптимизација на групата, демонстрација на дистрибуирана фотоволтаична електрична енергија,
Марш Валинеџад
Voir les fournisseurs des produits Consommable (буги, филтри, ...).
Je n'ai pas de ommentaire

500 Останати симболи