Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Нега и рехабилитација Експо Кина

From September 17, 2020 09:00 until September 19, 2020 17:00
+86(0)20 8989 9111;+86(0)20 8989 9635;15800040462

Нега и рехабилитација Експо Кина

На нега и рехабилитација Експо Кина

На грижа и рехабилитација Експо Кина ("CR Експо"). Како единствен саем на национално ниво за производи и алатки за лица со посебни потреби и за постарите лица, како и најголемата грижа и рехабилитација во Кина, CR Ex ги обединува најнапредните и најнеактивните технологии, достигнувања и производи од рехабилитацијата, помошни уреди, постари лица грижа и здравствени индустрии, со цел да се изгради мулти-функционална и сите-димензионална платформа за водечки иден развој на индустриите.

Ги спојува најнапредните и најнавремените технологии

Ги обединува најнапредните и најнормализираните технологии, достигнувања и производи од рехабилитацијата, помошни уреди, нега на постари лица и здравствени индустрии, со цел да се изгради мулти-функционална и цело-димензионална платформа за водечки иден развој на индустриите

Саемот е домаќин на Федерацијата на лица со хендикеп во Кина

Саемот е домаќин на Федерацијата на лицата со хендикеп во Кина, Кина центар за хендикепираните сили, во организација на Федерацијата на лицата со хендикеп во Пекинг и ко-организиран од Poly Exhibition. Како важен настан во индустријата за нега и рехабилитација, CR EXPO расте заедно со кинеската грижа и рехабилитација индустрија за изминатите 12 години. Таа ги собра новите технологии и апликации на глобално ниво во рехабилитација, помошна опрема, сестринска нега и здравствени сектори им помагаат на изложувачите да истражуваат повеќе деловни можности

Категории на производи:

1. Рехабилитација и помошни уреди:

Објекти за рехабилитација и опрема / протези, ортози и сродни производи / Медицински помагала / помагала за движење / помагала за одење и мобилност / Дневни помагала за живеење / Слушни и визуелни помагала / Комуникациски помагала

2. Паметна технологија:

Електронска опрема за комуникација и грижа / Роботи за носене / Систем за здравствено управување

3. Без бариери:

Возила за лицата со хендикеп / Рамки и оградувачки елементи / Лифтови и подни платформи / Предупредувачки знаци и уреди / Дизајн и планирање

4. Избрана области:

Постари грижа / рехабилитација / протези и ортози / помагала за слух / визуелни помагала / индустриска база / помагала за апликативен примена / помагала за асистирање

карактеристики:
 • Авторитетен платформа, единствената национална професионална изложба

  Хостирано од Федерацијата на лица со хендикеп во Кина и над 12 години од развојот, CR Ex прерасна во најголема професионална и интернационализирана изложба на индустријата за помош при советување во Кина.

 • Ефикасно комбинирање на поврзување на целиот индустриски синџир

  Професионални посетители од федерациите на хендикепираните лица, медицинската и здравствената индустрија, како и индустријата за нега на постари лица се поканети за посета, преговарање и купување за да им помогнат на сите учесници да најдат нови потреби и барања и да постигнат ефикасна соработка.

 • Специјализирани сцени Собирање водечки марки на светот

  Привлекување на водечките брендови на 22 земји и региони, CR Expo е место каде што ќе се презентираат нови технологии, апликации, важни научни резултати и решенија со меѓународни изложувачи кои ќе земаат 30% од вкупните изложувачи.

 • Повеќекратни прилики за комуникација и познавање на границите

  Истовремено со изложбата се одржуваат меѓународни конференции, состаноци за средби, конференции за промоција, соопштенија за нови производи и технологии и други специјални форуми кои ќе соберат влијателни експерти и елити на индустријата за да се олеснат учесниците да постигнат успешна комуникација и соработка.

 • Интензивна и ефективна медиумска покриеност

  Новинската агенција Ксинхуа, Народното издание, CCTV, Кина националното радио, Кина News Service, Кина инвалидни лица списание, кинески слух и говор рехабилитација наука списание и други влијателни медиуми ќе ни се придружат да им обезбеди на изложувачи со промотивни услуги.

Антониета
Информации за партиципазион
Вореј е сериозна информација за merito alle modalità di accesso.
0

500 Останати симболи