Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Предиво Експо есен

Од март 11, 2020 09: 00 до март 13, 2020 18: 00
At Шангај - Националниот изложбен и конвенционен центар (NECC) Адреса: Не 168 Исток Yinggang патот, Шангај, Кина
+ 852 2238 9991; + 86 755 8299 4989

https://yarn-expo-autumn.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html

Booking.com
https://yarn-expo-autumn.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html
категории: Облека и облека
Посети: 4804

Добредојдовте во Yarn Expo Autumn

Yarn Expo е водечка изворна платформа за излагачите и посетителите. Добавувачите од азиските и европските земји ја покажуваат својата најнова колекција на природни и мешани предива вклучувајќи памук, волна, лен / регенериран лен, вештачки влакна и предива, како и специјални производи, вклучувајќи еластични, фенси и помешани предива.

Правични факти
 • Изложбен простор: 26,000 метри метри (бројки на 2018 саем)
 • Број на посетители / земји и региони: 19,003 (од 75 земји и региони)
 • Број на излагачи / земји и региони: 501 (од 14 земји и региони)
категории на производи

1. Влакна

 • Природни влакна (памук, волна, свила и лен / рамија)
 • Вештачки влакна (регенерирани и синтетички)
 • Специјални влакна


2. Предива

 • Природни и мешани предива (памук, волна, свила и лен / рамија)
 • Вештачки и мешани предива (регенериран и синтетички)
 • Еластични предива
 • Фенси предива
 • Специјални предива

3. Други

 • Услуги поврзани со компјутер
 • Обезбедување на квалитет
 • Прес и публикации

Шоуто е исто така идеална можност за странските купувачи да добијат пристап до некои од водечките домашни снабдувачи во индустријата.

Со пролетните и есенските изданија во Шангај, шоуто нуди одлична можност за снабдувачите од странство да изградат посилни односи во регионот и да го зголемат нивното присуство на пазарот.


Booking.com
Тринат Кар
Тоа е одличен фер за мојот бизнис. Запознаени се многу добавувачи Многу нови работи. Добро!

500 Останати симболи