Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

Prefab House Модуларна зграда и Мобилен куќа и простор саем


From August 03, 2020 09:30 until August 05, 2020 18:00
+ 86 020 28945347; + 86 020 29188153

Како водечки саем за префабрикувана и модуларна ку} а индустрија во Азија, PMMHF високо се сметаат за индустриски инсајдери

Како водечко трговско шоу за индустријата за монтажни и модуларни куќи во Азија, PMMHF многу се смета за индустриски упатени лица. Посетителите од целиот свет присуствуваат на PMMHF лесно можат да ги најдат своите идеални добавувачи за големите производители во Кина кои изложуваат тука. PMMHF се истакна како највлијателна изложба во глобалниот индустриски градежен сектор при првиот обид, дури и беше многу пофален како Саем на Кантон во кинескиот зелен интегриран градежен сектор. 

PMMHF од почетокот на изложбата од страна на Кина Советот за промоција на меѓународната трговија градежната индустрија интегриран зграда комитет прв го предводеше домаќин, беше домашната друга регионална изложба имитација, но никогаш не била надвор од неа. Придобивките од организацискиот комитет отсекогаш се придржуваат кон "изложувачите ја одредуваат фер вредноста и виталноста" на концептот на оперативниот проект, и тесно околу станбената индустрија возводно главните групи - заработката на производителот на куќата како мерка, да се обезбеди концентрација на градежните производители, бројот на мотивација за континуирана партиципација и да се стигне до бизнисот во низводно делување, да се восхитува опрема на претпријатијата, да се изградат повеќе можности за соработка. Во последниве години, интегриран комитет за градење преку хостирање PMMHF, членство на брзиот раст, кој го покажува PMMHF овој бренд шарм и индустријата статус.

Зошто изложба

Како една од најголемите и најпрофесионалните изложби на монтажни згради во светот. секоја година PMMHF ги третира своите посетители со богата разновидност на монтажни згради, куќи за контејнери, челични и дрвени конструкции, подвижни куќи и пасивни куќи.

Вие шанса да се пробие во Кина

Според пренасочувањето, како што Кина ги зафати напорите за промоција на префаб технологија, од страна на 2020, кинескиот пазар за изградба на челик и челичната структура на пазарот ќе достигне до 2000 милијарди јени и 300 милијарди јени. Сојузничките истражувања на пазарот, исто така, предвидуваат дека Кина ќе биде главниот двигател за растот на глобалната побарувачка на БИМ која ќе достигне 11.7 милијарди долари од 2022.  

Prefab House Модуларна зграда и Мобилен куќа и простор саем

Изложба Опсег

Ab Монтажна и модуларна куќа, Домови за контејнери, дрвени куќи

Ø Преносни кујни и санитарни јазли

Ø Мебел за монтажна куќа;

Ø Машини и опрема за монтажна зграда;

Ø Зелени градежни материјали како што се фасади, врата и прозорец, таван и под, wallид и покрив, црево и фитинг, изолација, итн.

Посети: 15736

Локација


Мухамед Зубаир хашими
prefab куќи
Заинтересиран сум да го посетам саемот ПММХФ, да ги видам и увезувам префакс куќи од Кина.
0

500 Останати симболи