Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

EV & AUTOTRONICS Кина

From September 09, 2020 08:30 until September 11, 2020 18:00
+ 86 755-8831 2422 / 8831 2522

EV & AUTOTRONICS Кина

EV & Autotronic Кина

Шенжен меѓународната автомобилска и идна технологија (EV & AUTOTRONICS Кина, наречена „EVAC), што се одржува во конвенцијата и изложбениот центар во Шенжен, EVAC со оглед на идниот развој на насоката на автомобилската индустрија како основа, ги воведе интелигентните грабнати, паметни, енергетски SanDian технологии , како што се плоча за прикажување, возење нов режим за идната автомобилска индустрија лажат, вкусот не е ист како иднината на стандардите на автомобилската индустрија.

Шенжен како авангард меѓународен развој во иднина, меѓународната автомобилска индустрија да ја демонстрира примената и високата и нова технологија иновации во срцето на градот, на јужниот дел на кинескиот пазар со предностите на високата и новата технологија за иновации таленти кои конвергираат фактори, управувано од раѓање на пан-бисер реката делта во идниот кластер на автомобилска индустрија, низ Азија има релативно комплетен систем на индустриски ланец, што ја води кинеската автомобилска индустрија во светот во иднина.

EVAC е важна платформа за идна размена на автомобилски технологии и изложба во Кина. Communicateе комуницирате со над 30,000 професионални купувачи и преку високо-технолошки автомобилски претпријатија 300 дома и во странство, презентирајќи ја визијата за високо-технолошки, зелени и меѓународни пазарни технологии

Категории на производи:

 • Интелигентно возење и интелигентна мрежна зона на сојузи
  Системи за помош при возење ADAS (перцепција на околината, систем за ноќно гледање, систем за рано предупредување за интерактивна технологија, вештачка интелигенција), радар, ласерски радар, радар со милиметарски бранови, технологија за соработка на патиштата V2X (V2N, V2V, V2I, V2P), автомобилска камера , компоненти на сензори за автомобили во автомобил, контролер на домен, технологија за динамична мапа и систем за позиционирање со голема прецизност, паметен кокпит на електронска технологија, мрежни производи, технологии за беспилотни возила
 • Зона на енергетска технологија
  Енергетска батерија, погон на BMS систем за управување со батерии, мотор, електронски систем за контрола, решенија за складирање на енергија, обновување на батерија и технологија за третман, полнење и промена на поддршка на станици и полнење на сеопфатни решенија, нова енергија, компоненти за поврзување на склопување, тест и мерна опрема
 • Делови за автомобилска електроника
  Автомобилски електронски компоненти, материјали, полупроводници на бродот, конектори за жици, сензори, контролни единици на одборот
 • Нова енергетска зона на возила
  Ново енергетско комерцијално возило и иден приказ за технологија, изложба на нови изложби за нови енергетски возила

.

Заинтересирани

 • Gravatar

  Нитјанантам

500 Останати симболи