Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шенжен TOEwine Експо Меѓународен

Од September 18, 2020 година 10:00 часот до September 20, 2020 година 18:00 часот
--86 755 8831 2100-

TOEwine е роден надвор од нашето верување во спроведувањето на квалитетот.
Именуван по првичниот вкус на извонредност, TOEwine е посветен на доставување на вкус.
Се надеваме дека ќе биде мост кој ги поврзува најдобрите добавувачи на вино во светот со домашните квалитетни купувачи.
Исто така, се надеваме дека ќе биде водич за доведување глобални точни информации и иновативни стилови на вино на домашните потрошувачи;
Се надеваме дека ќе станеме партиска сцена, нека сите учесници на терен да го покажат својот талент и шарм!

Веруваме дека кинескиот пазар за вино се уште е во здрав раст и дека е добро време да влеземе во оваа област. Податоците од царината на Кина покажуваат дека обемот на увозот на вино се зголемил пет последователни години, особено во двете години од 15 / 16 со брзо зголемување, што исто така може директно да ја одразува јасна пазарна перспектива.
Од друга страна, по прелиминарните истражувања, веруваме дека секој бренд за вино шоу има свои карактеристики, регионални карактеристики и предности и недостатоци во Кина, што не е доволно за да се покријат потребите на целиот домашен пазар. во Шенжен, каде што има силни врски и изложбени ресурси. Шенжен е исто така пазар со најголем увоз на вино во Кина, така што е можност да се воспостави нова изложба на вино во Шенжен. Ние многу добро знаеме дека изложбата е индустрија која обрнува внимание на деталите за услугите и целокупното планирање и координација. Овие изложбени искуства и увид во индустријата не можат да се имитираат или надминуваат преку ноќ. Креативната ера со речиси 20 години искуство може да доведе TOEwine да продолжи.

Шенжен е убав и економски развиен град на јужниот крај на кинеското копно. Се граничи со Хонг Конг, има осум квалитетни пристаништа и е добро поврзан со остатокот од светот.

Шенжен е исто така огромен пазар во првите редови на домашниот увоз на вино и потрошувачка. Од страната на понудата, конзервативно се проценува дека има повеќе од 3,000 вински трговци од сите големини во Шенжен. Во изминатите две години увозот на вино од Шенжен е рангирана на прво место во Кина. Сепак, Шенжен царината е строга со OEM вино со ниска цена и низок квалитет, а целиот Shenzhen пазар претпочита и претпочита да консумираат вина со повисок квалитет.

Од перспектива на побарувачката, Шенжен е исто така дистрибутивен центар на националната трговија со вино и премостување на пазарот на терминал на потрошувачите. Според статистичките податоци на официјалната веб-страница на регулаторната комисија за хартии од вредност во Кина, постојат 267 котираните компании во Шенжен, tech, финансии, недвижен имот, креативен дизајн и други стопански индустрии. Повеќе од 260 богатството глобалните компании 500 имаат поставено филијали во Шенжен. Економскиот раст управуван од овие познати претпријатија и постојаното подобрување на животниот стандард на луѓето се несомнено движечка сила за потрошувачката на вино и алкохолни пијалаци.

500 Останати симболи