Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Сите во Caravaning

Од Јуни 12, 2020 09: 00 до Јуни 14, 2020 18: 00
+ 86-10-6590 7101 лок. 8617
категории: автомобилски
Посети: 7917

Сите во Caravaning

Најголемата трговска платформа за меѓународни туристички автомобили во Кина

Сите во Caravaning ќе го промовираат севкупниот развој на индустријата за караванизирање во Кина, ќе се одржат бројни конференции од различни индустриски сектори истовремено. Ќе прикаже широк спектар на производи за каравани, вклучувајќи каравани и мобилни домови, додатоци, продолжни компоненти и кампови од меѓународно реномирани брендови.

Компас на Кина Caravaning и Кампување индустрија!

Со подобрување на потрошувачката на кинескиот народ и континуирано вршат висококвалитетен начин на живот, кинеската индустрија за каравани забележа брзиот раст во последниве години. Како одговор на овој тренд, Messe Düsseldorf (Шангај) копродукции, Ltd започна нова изложба за кинескиот пазар во 2012: првиот Сите во CARAVANING, прилагоден да ги задоволи специфичните потреби во Кина и Азија.

Тоа е најважниот показател за жешките теми во индустријата

Тоа е најважниот показател за жешките теми во индустријата, обезбедувајќи им на индустријата играчи со сигурни информации за глобалните иновации и трендови во индустријата за каравани, како и многу можности за бизнис. AIC ќе покаже широк спектар на производи за каравани, вклучувајќи каравани и мобилни домови, додатоци, продолжни компоненти и кампови од меѓународно реномирани брендови. Таа ќе стане совршена меѓународна сцена за најновите производи на изложувачите, како и најефективна трговска платформа за кинеската индустрија за каравани.

Сите во CARAVANING ќе се одржат уште еднаш во силниот меѓународен саем за изложби и конвенции

Сите во CARAVANING ќе се одржат еднаш на аеродромот во Меѓународниот центар за изложби и конвенции на Etrong (Пекинг). Со цел да се промовира севкупниот развој на индустријата за караванизирање во Кина, ќе се одржат бројни конференции од различни индустриски сектори истовремено. Сите во CARAVANING се обврзани да станат репер и голем фестивал на индустријата за каравани во Кина.

Од Дизелдорф до Пекинг: зајакнување на вашиот успех преку светската платформа на глобалната каравана индустрија

Организиран од Messe Düsseldorf GmbH, светскиот број на 1 меѓународен турнеички автомобил и караван индустрија, CARAVAN SALON DÜSSELDORF е основана во 1962. Во последните 50 години, КАРАВАН САЛОН се искачи на најважниот настан за европската индустрија за каравани. Ниту еден друг каравански саем не нуди слично високо ниво. Разновидноста на нејзините палета на производи е ненадмината и инфраструктурата на изложбениот центар во Дизелдорф е оптимална.

Категории на производи
 • Каравани / приколки
 • Моторни домови
 • Основни возила
 • Парк Приколки / Мобилни домови
 • Делови што се одвојуваат и компоненти за приколки и моторни домови
 • Инсталации / греење / гас / вода
 • Снабдување со енергија / електрични инсталации / електрични апарати
 • Антени / ресивери / системи за навигација
 • Делови за возила / единици за шасија / оски / опрема за приколка / додатоци
 • Шатори
 • Кампинг опрема и делови
 • Надворешни статии
 • Караванинг туристичка индустрија
 • Опрема за опремување на добавувачи / опрема за рекреативна опрема
 • Кемпинги / Кампинг паркови Материјали добавувачи
 • Сервис за кампови и специјалистички сектори
 • Агенти за изнајмување
 • Набавка / финансирање / осигурување
 • Владините институти / Здружението / Институтот за истражување
 • Специјалистичка литература / медиуми
Добавувач / производител на караван за австралискиот пазар
Барате кинески производители на каравани за снабдување австралиски стандардни каравани во Австралија. Барате широк спектар на каравани 4-6 со предвидена годишна продажба на каравани 100-300
0
Зоран Костадиноски
Производители на каравани
Барате соодветни кинески производители на каравани за снабдување на каравани во Австралија
0

500 Останати симболи