Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

фаза 1

Кантонскиот саем Првата фаза, се фокусира на електрични и електронски производи и индустриски производи. Најголемиот дел од најновите високо-технолошки производи во Кина се во првата фаза од саемот на Кантонот. Таа има најголем број на договори и купувачи на фази на 3.

Датум: 15-ти до 19-ти October 2019

Време: 9: 30-18: 00

Распоред на изложувачи и пребарување


Електроника и информатички производи

 • Аудио-видео Продукти: Домашно кино, VCD, DVD, CD, LD, Микрофони, Караоке Опрема, Телевизија, Телевизиски кутии, Видео рекордери, Репродукција на касети, Речитачи, Радиото, Мегафон, Звучници,
 • Производи за дигитална забава: MP3, MP4, MD, преносни музички плеери, дигитални камери, таблети, електронски производи за игри
 • Комуникации: мобилни телефони, преклопници, мегафон, PDA, телефони, факс-машини, комуникациски кабли, антена и ресивери, радио сетови, радиерска навигација, сателитска комуникациска опрема, сателитски ресивери и други комуникациски објекти
 • Производи за напојување: Сува батерија, литиумска батерија, пренослив извор на енергија
 • Компјутерски производи и делови: Компјутери и мали компјутери, мини-компјутери, микро-компјутери, десктоп компјутери, лаптопи, CD-дискови, флопи драјв, меморија, хард дискови, процесори, звучни картички, видео картички, главните плочи, тастатури, глувче, монитори , Компјутерски резервни делови, Word процесори и други компјутери.
  · Компјутерски периферни уреди: Принтери, дискови, ЦД-а, касети, скенери, веб-камери, CD-писатели, UPS-от и други периферни уреди
  · Опрема на компјутерска мрежа: сервери, модеми, насочувачи, хабови, мрежни карти, работни станици, прекинувачи
  · Компјутерски софтвер: Оперативен софтвер, Канцелариски софтвер, Сметководствен софтвер, Софтвер за управување, Слика дизајн софтвер, Компјутерска безбедност софтвер, Мрежа алатка софтвер, Игра софтвер, Образование Софтвер, Мулти-медиа Софтвер, Развој и програмирање софтвер, Преведувачки и речник софтвер)
 • Други електронски производи: метеоролошки монитор, единица за метеоролошки мониторинг, додатоци за метеоролошки монитори.


Електронски и електрични производи

 • Електронски безбедносни уреди: монитори, сирени, автоматски производи за безбедност, детектори, сензори, систем за контрола на каналот, производи за домашна безбедност, канцелариски производи за безбедност, автоматски производи за безбедност, електронски системи за заклучување, паметни картички.
 • Опрема за деловна автоматизација: фотокопири, електронски билтени, проектори, шредери, придружни машини, опрема за состаноци за видео конференции, електронски каси, банкомати, картонски машини, бројачи на сметки, печатачи на баркод, скенери за баркодови,
 • Електронски и електрични производи: оптоелектронски уреди, исправувачи, инвертори, засилувачи, трансдуктори, фреквентни раздвојувачи, моќност релеи, адаптери, батерии, напонски трансформатори, стабилизатори на напон, електрични индуктори, реактори, прекинувачи, мултиметри, конектори, мерна опрема, Опрема за тестирање, Електронски компоненти (капацитет, отпорност, транзистори, диоди, динатрон, пьезоелектрични компоненти, индуктивни компоненти, јамки, приклучоци, прекинувачи, жици, кабли,
 • Електрична опрема: електрични печки, опрема за пренос, електрични јаглеродни производи, жици, кабли, електричен порцелан, изолациски материјали, електрични апарати, батерии и сл.
 • Нова и обновлива енергија: Соларна енергија, Моќност на ветерот, Био-енергија, Приливна моќност, Нуклеарна енергија: нуклеарно инженерство, нуклеарна централа и слични технологии и опрема, Систем за рециклирање: Систем за следење на потрошувачката на енергија за околината и енергијата


Апарати за домаќинство

 • Кујнски апарати: Микробранови печки, Електрични топлински садови, Електрични шпорети, Електрични печки, Шпорети за гас, Кујнски вентилатори, Издувни вентилатори, Машини за садови, Дезинфекциони кабинети, Процеси за храна, Сокови за екстракција, Кујнски миксери, Филтри за чистење.
 • Фрижидери и опрема за ладење: Фрижидери, замрзнувачи
 • Клима уреди и вентилација опрема: климатизери, вентилатори, воздух овлажнители, воздух сушари, воздухот Purifiers.
 • Машини за перење и сушење: Машини за перење, Машини за сушење, Електрични пегли.
 • Други мали електрични апарати: калкулатори, бојлери, фен, машини за кислород, електрични машини за бричење, електрични алати, факели, вшмукувачи, печки, комарец убијци

Опрема за осветлување

 • Примена на системот за осветлување: Индустриско осветлување, Декоративно осветлување, Итна и безбедносна осветлување, Забава и фаза осветлување, Канцеларија, Рекламирање и изложба осветлување, Надворешно осветлување.
 • Електричен извор на светлина: флуоресцентни светилки, светилки за заштеда на енергија, блескаво светло, неонски светилки, неонски сијалици, јодски волфрамони, светилки со магнезиум, лампи од бром
 • Светлосни фитинзи: Отвори за светилки, Минијатурни писма, Оптички влакна, Плочки за светилки, Држач за светилки, Ламбички, Придушувачи, Напонски стабилизатори, Напонски трансформатори, Стартери, Адаптери, Конвертори, Сензори.

Велосипеди

 • Велосипеди: велосипеди, електрични велосипеди, електрични скутери
 • Делови за велосипеди

Мотори

 • Мотоцикли, Автомобили на плажа
 • Мотоцикл Делови

Резервни делови за возила

 • Резервни делови за возила: Мотори и резервни делови, ладење, мазива и резервни делови за гориво, делови за пренос, делови за управување и сопирање, контролна табла и делови за возила, автоелектрична опрема и делови
 • Гуми
 • Резервни делови за возила и опрема за оптимизација
 • Одржување и сродни производи
 • Декорација на возила

Возила

 • Не-градежништво Возила: Автомобили, автобуси, теренски возила, шасии, приколки, изолирани комбини, камиони за замрзнување, резервоари за гориво, автобуси, амбулантни возила, противпожарни машини, водни коли, кола за алат, авионски трактори, специјални возила на аеродромот, & Опрема, Колички за голф, Сите теренски возила, Амортизери за носење, Вонцени, товарни возила, Dumpcarts.

Моќ машини и електрична енергија

 • Машини за електрична енергија: електрични мотори, постројки за производство на електрична енергија, дизел мотори и сл.
 • Електрична енергија: генератори на електрична енергија, генератори, постројки за пренос, синхрони кондензатори и сл.


Големи машини и опрема

 • Големи Машини: Машини за сечење на метали, Големи машини за обработка на дрво, Машини за обработка на гума, Машини за обработка на гума, Машини за обработка на гума, Машини за фалсификување, Машини за леење.
 • Комплетни комплети опрема: Производствени линии на разни производи од лесна индустрија


Општи машини, машини за мала обработка и индустриски додатоци

 • Општи Машини: Пумпи, Вентили, Нацрти вентилатори, Компресори
 • Мали Машини за обработка: Електрични апарати за заварување, Машини за сечење на гас, Машини за сечење, Материјали за алати за алат, Дупчалки за клупа, Брусилки, Материјали за мелење, Дијамантски и дијамантски производи, Други мали Машини
 • Индустриски додатоци: лежишта, цврсто тело, синџири, пролет, генерални вентили, кастинг производи, производи за фалсификување, калапи, запчаници, прашка металургија, пневматски компоненти, заптивки, хидраулични компоненти и делови, други резервни делови.
 • Инструменти: Електронски инструменти, Електрични инструменти, Микроскопи, Инструменти за геодетски и географски распоред, Инструменти за набљудување, Физички оптички инструменти, Други оптички инструменти, Машини за тестирање на материјали, Опрема за геолошки истражувања и инструменти, Термодинамички инструменти, Инструменти за автоматизација, Инструменти за градежни испитувања, Хидролошки инструменти и цивилни Инженерски инструменти, лабораториски инструменти, специјални инструменти, други физички и хемиски инструменти
 • Инструменти за камери: кинематографски инструменти, фотографски инструменти, други фотомеханички и кинематографски инструменти
 • Печатење на апарат
 • Машини за шиење на домаќинства и резервни делови, Материјали за ткаење
 • Транспортна опрема: опрема за бродови и резервни делови, подводна специјална опрема, аеронаутичка опрема и резервни делови, железнички возила и опрема
 • Одржување на опрема за возила: машини за перење и стерилизација на нафта, машини за лифтовите, машини за екстракција на нафта, менувачи на гумите, машини за балансирање, опрема за черно тркало и машини за перење


Машини за градежништво и земјоделство (затворен простор)

 • Мали градежни возила: Вибрациски рабмер, мали висечки платформи, цигла и др.
 • Машини за земјоделство и шумарство: Земјоделска опрема, Машини за пресадување на ориз со ориз, Машини за пресадување на ориз, Машини за дренажа и за наводнување, Машини за собирање, Машини за подобрување на земјоделски стопанства, Машини за одгледување на животни, Резервни делови за земјоделски машини, Машини за шумарство и др.
 • Машини за градинарство: Машини за косење, распрскувачи, други машини за земјоделство и шумарство
 • Земјоделски и странични производи Машини за обработка: машини за ориз, машини за маснотии, машини за обработка на жито и масло, машини за пакување, инспекциски инструменти


Машини за градежништво и земјоделство (отворен отворен простор)

 • Машини за градежништво: Виљушкари, Багери, Tipcarts, камиони кранови, кранови на кранови, камион за мешање на бетон, плочи за набивање, потпорни платформи, сечила
 • Градежни машини за градежништво: Машини за рударство, Машини за дигање, Машини за рудници за јаглен, Геолошки машини, Машини за противпожарна заштита, Машини за нафта
 • Машини за земјоделство и шумарство: Земјоделски транспортни возила, Трактори, Бродски трактори, Земјоделска опрема, Машини за пресадување на ориз, Машини за пресадување на ориз, Машини за дренажа и наводнување, Машини за собирање на нафта, Машини за подобрување на земјоделски стопанства, Машини за одгледување на животни, Резервни делови за земјоделски машини , Машини за шумарство и др.

хардвер

 • Хардвер: Мебел Хардвер, Декорација Хардвер, Брави и фитинзи, Материјали за заварување, Материјали за заварување, Ниско притисочен вентили, Опрема за греење на вода, Производи од леано железо, Одлеаноци и кованици, Прицврстувачи, изолирани хардвер (школка, метални црева, банкноти, синџири) , други хардверски производи

алатки

 • Алатки: Алатки за мерење, Алати за мелење, Прибор за јадење, Рачни алатки, Електрични алати, Пневматски алати, Хидраулични алати, Алати за заварување, Механички алатки, Алати за сечење, Алатки за земјоделство

Градежни и декоративни материјали

Градежни Материјали

 • Општи градежни материјали, Материјали за градежни материјали, Градежни материјали од хемиската индустрија, Материјали од стакло, цементни производи, Огноотпорни материјали, Материјали за топлинска изолација
 • Материјали за пакување, Сув-мешани малтери, Лепила, Додатоци, Помошни, Градежни лепила, Лепливи ленти, Материјали за ковање, Материјали против рѓа, Водоотпорни градежни материјали, Водоотпорни адитиви , Анти-истекување Материјали, водоотпорен технологија и поврзана опрема.
 • фитинзи цевки
 • Градежништво

Материјали за декорација

 • Плочки: ѕидни плочки, подни плочки, плочки за декорација
 • Дрвени кат: цврст дрвен под, длабок слој од подот, ламинат, дрвен под, парче од дрвени предмети, бамбус кат
 • Плоча / завеса ѕид / позадина и затворен украси: таванот, капка таванот, позадина, алуминиум плочи / олово плочи / Поддржано точка / единица / метал завеса ѕид, завеса ѕид фитинзи и опрема за обработка, сонцето одбор, гипс производи, челични конструкции
 • Врати и прозорци: дрвени врати, пластика челик / алуминиумски легури / челични врати и прозорци; Различни автоматски врати, системи за контрола на вратите и фитинзи, електронски системи за врати
 • Декоративни Хардвер, Врати и Прозорци Хардвер, Хардвер фитинзи, железо Занаетчиски производи
 • Камени материјали: Камени тротоари, Камења за хортикултура, Камења со посебни облици, Камени материјали, Камења; Материјали за декорација на камен
 • Стакло: Уметничко стакло, Градежно / Декоративно стакло


Опрема за кујна: Кујнски елементи, кабинети, бањи за перење, кујна


Санитарен и Опрема за купатила

 • Санитарна керамика, Единици за бања, Парни соби, Туш релевантни, Врати, Бања Хардвер и опрема, Ормани бања, Мебел за купатила, Грејачи на вода, Грејни тела за бања, Ормари за купатило, Партиции, Опрема за базен

Хемиски производи

 • Неоргански хемикалии: хемиски елементи, неоргански киселини и неоргански кислородни соединенија на неметали, халогенски или сулфурни соединенија на неметали, неоргански основи и оксиди, хидроксиди и пероксиди на метали, разни
 • Органски хемикалии: јаглеводороди и нивни деривати, ациклични алкохоли и нивни деривати, феноли и фенолалохоли и нивни деривати, етери и нивни деривати, соединенија на алдехид-функција, соединенија на кетонски функции и соединенија на хинони, карбоксилни киселини и нивни деривати, естри на неоргански Киселини од неметали и нивни соли, соединенија со азотна функција, други органски соединенија
 • Земјоделски хемикалии: ѓубрива, пестициди и хербицид
 • Бои, пигменти и бои и нивни преодни производи.
 • Пластика и статии
 • Гума и статии


Нови енергетски ресурси

 • Соларни фотоволтаични производи
 • Соларната ќелија и модулот
 • Фотоволтаични производи за апликација
 • Фотоволтаичко инженерство и систем
 • Фотоволтаични суровини
 • Фотоволтаична опрема за производство
 • Соларно-термички производи: соларен бојлер, сончева топлинска пумпа, соларен термички колектор, соларен климатик, други оптотермични производи и додатоци
 • Производи на ветер и додатоци
 • Други нови енергетски производи

Електроника и апарати за домаќинство

Електроника

Аудио-видео производи: Домашно кино, VCD, DVD, CD, LD, Микрофони, Караоке Опрема, Телевизија, Телевизиски кутии, Видео рекордери, Репродукција на касети, Речитачи, Радиото, Мегафони, Звучници,

Лични производи за дигитална забава: MP3, MP4, MD, преносливи музички плеери, дигитални камери, електронски производи за игри

Лични комуникации: мобилни телефони, пејџери, интерфејси, PDA

Електронски и електрични производи

Електронски безбедносни уреди: монитори, сирени, автоматски производи за безбедност, детектори, сензори, систем за контрола на каналот, производи за домашна безбедност, канцелариски производи за безбедност, автоматски производи за безбедност, електронски системи за заклучување, паметни картички.

Опрема за деловна автоматизација: фотокопири, електронски билтени, проектори, шредери, придружни машини, опрема за состаноци за видео конференции, електронски каси, банкомати, картонски машини, бројачи на сметки, печатачи на баркод, скенери за баркодови,

Електронски и електрични производи: оптоелектронски уреди, исправувачи, инвертори, засилувачи, трансдуктори, фреквентни раздвојувачи, моќност релеи, адаптери, батерии, напонски трансформатори, стабилизатори на напон, електрични индуктори, реактори, прекинувачи, мултиметри, конектори, мерна опрема, Опрема за тестирање, Електронски компоненти (капацитет, отпорност, транзистори, диоди, динатрон, пьезоелектрични компоненти, индуктивни компоненти, јамки, приклучоци, прекинувачи, жици, кабли,

Електрична опрема: електрични печки, опрема за пренос, електрични јаглеродни производи, жици, кабли, електричен порцелан, изолациски материјали, електрични апарати, батерии и сл.

Нова и обновлива енергија: Соларна енергија, Моќност на ветерот, Био-енергија, Приливна моќност, Нуклеарна енергија: нуклеарно инженерство, нуклеарна централа и слични технологии и опрема, Систем за рециклирање: Систем за следење на цврсти, течни, пареа,

Компјутерски и комуникациски производи

Компјутерски производи

Компјутери и делови: Компјутери и делови: Големи и средни компјутери, Мини Компјутери, Микро компјутери, Десктоп компјутери, Лаптопи, ЦД-а, Флопи драјв, Меморија, Хард дискови, процесори, Звучни карти, Компјутерски резервни делови, Word процесори и други компјутери.

Компјутерски периферни уреди: Принтери, дискови, ЦД-а, касети, скенери, веб-камери, CD-писатели, UPS-от и други периферни уреди

Опрема за компјутерска мрежа: сервери, модеми, насочувачи, хабови, мрежни карти, работни станици, прекинувачи

Компјутерски софтвер: Оперативен софтвер, Канцелариски софтвер, Сметководствен софтвер, Софтвер за управување, Слика дизајн софтвер, Компјутерска безбедност софтвер, Мрежа алатката Софтвер, Игра софтвер, Образование Софтвер, Мулти-медиа Софтвер, Развој и програмирање Софтвер, Превод и речник софтвер

Комуникациски продукти: Телефони, Факс-машини, Интерфени, Кабли за комуникација, Антена и ресивери, Паперки, Радиокомпјутери, Радерска опрема за навигација, Сателитски комуникациски уреди, Сателитски ресивери и други комуникациски објекти.

Апарати за домаќинство

Кујнски апарати: Микробранови печки, Електрични топлински садови, Електрични шпорети, Електрични печки, Шпорети за гас, Кујнски вентилатори, Издувни вентилатори, Машини за садови, Дезинфекциони кабинети, Процеси за храна, Сокови за екстракција, Кујнски миксери, Филтри за чистење.

Фрижидери и опрема за ладење: Фрижидери, замрзнувачи

Клима уреди и вентилација опрема: климатизери, вентилатори, воздух овлажнители, воздух сушари, воздухот Purifiers.

Машини за перење и сушење: Машини за перење, Машини за сушење, Електрични пегли.

Други мали електрични апарати: калкулатори, бојлери, фен, машини за кислород, електрични машини за бричење, електрични алати, факели, вшмукувачи, печки, комарец убијци

Опрема за осветлување

Примена на системот за осветлување: Индустриско осветлување, Декоративно осветлување, Итна и безбедносна осветлување, Забава и фаза осветлување, Канцеларија, Рекламирање и изложба осветлување, Надворешно осветлување.

Електричен извор на светлина: флуоресцентни светилки, светилки за заштеда на енергија, блескаво светло, неонски светилки, неонски сијалици, јодски волфрамони, светилки со магнезиум, лампи од бром

Светлосни фитинзи: Отвори за светилки, Минијатурни писма, Оптички влакна, Плочки за светилки, Држач за светилки, Ламбички, Придушувачи, Напонски стабилизатори, Напонски трансформатори, Стартери, Адаптери, Конвертори, Сензори.


Градежни материјали и хардвер

Градежни и декоративни материјали

Градежни Материјали:

Општи градежни материјали, Материјали за градежни материјали, Градежни материјали од хемиската индустрија, Материјали од стакло, цементни производи, Огноотпорни материјали, Материјали за топлинска изолација

Материјали за пакување, Сув-мешани малтери, Лепила, Додатоци, Помошни, Градежни лепила, Лепливи ленти, Материјали за ковање, Материјали против рѓа, Водоотпорни градежни материјали, Водоотпорни адитиви , Анти-истекување Материјали, водоотпорен технологија и поврзана опрема.

фитинзи цевки

Материјали за декорација

Плочки: ѕидни плочки, подни плочки, плочки за декорација

Дрвени кат: цврст дрвен под, длабок слој од подот, ламинат, дрвен под, парче од дрвени предмети, бамбус кат

Плоча / завеса ѕид / позадина и затворен украси: таванот, капка таванот, позадина, алуминиум плочи / олово плочи / Поддржано точка / единица / метал завеса ѕид, завеса ѕид фитинзи и опрема за обработка, сонцето одбор, гипс производи, челични конструкции

Врати и прозорци: дрвени врати, пластика челик / алуминиумски легури / челични врати и прозорци; Различни автоматски врати, системи за контрола на вратите и фитинзи, електронски системи за врати

Камени материјали: Камени тротоари, Камења за хортикултура, Камења со посебни облици, Камени материјали, Камења; Материјали за декорација на камен

Стакло: Уметничко стакло, Градежно / Декоративно стакло

Опрема за кујна: Кујнски елементи, кабинети, бањи за перење, кујна

Санитарен и Опрема за купатила

Санитарна керамика, Единици за бања, Парни соби, Туш релевантни, Славини, Ормани бања, Мебел за купатило, Грејачи за вода, Грејни тела за бања, Ормани за купатило, Партиции, Опрема за базен

хардвер

Хардвер: Мебел Хардвер, Градежништво Хардвер, Декоративен Хардвер, Врати и Прозорци Хардвер, Хардвер фитинзи, Производи за железо занает, Бања Хардвер и фитинзи, Брави и фитинзи, Жица меша, Материјали за заварување, Низок притисок вентили, Вода греење опрема, производи од леано железо , Одлеаноци и кованици, Прицврстувачи, изобилен хардвер (школка, метални црева, банкноти, синџири), други хардверски производи

алатки

Алатки: Алатки за мерење, Алати за мелење, Прибор за јадење, Рачни алатки, Електрични алати, Пневматски алати, Хидраулични алати, Алати за заварување, Механички алатки, Алати за сечење, Алатки за земјоделство

други, пак,

Хемиски суровини

Гума

Минерали

Градежништво

Железо, челик и обоени метали


Машинска опрема

Инструменти: Електронски инструменти, Електрични инструменти, Микроскопи, Инструменти за геодетски и географски распоред, Инструменти за набљудување, Физички оптички инструменти, Други оптички инструменти, Машини за тестирање на материјали, Опрема за геолошки истражувања и инструменти, Термодинамички инструменти, Инструменти за автоматизација, Инструменти за градежни испитувања, Хидролошки инструменти и цивилни Инженерски инструменти, лабораториски инструменти, специјални инструменти, други физички и хемиски инструменти

Инструменти за камери: кинематографски инструменти, фотографски инструменти, други фотомеханички и кинематографски инструменти

Печатење на апарат

Машини за обработка и додатоци: Материјали за алати за алат, клупи за вежбање, брусилки, мелење материјали, дијамантски и дијамантски производи, други мали машини

Машини за шиење на домаќинства и резервни делови, Материјали за ткаење

Општи Машини

Механички фундаментални делови: лежишта, тешко тело, синџири, пролет, генерални вентили, кастинг производи, производи за фалсификување, калапи, запчаници, прашка металургија, пневматски компоненти, заптивки, хидраулични компоненти и делови, други резервни делови.

Машина за пренесување на течности: Пумпи

Машини за електрична енергија: електрични постројки, дизел мотори, електрични апарати за заварување, полуавтоматски машини за сечење на гас, машини за сечење и сл.

Опрема за електрична енергија: генератори на електрична енергија, постројки за постројки, објекти за пренос, синхрони кондензатори и сл.

Машини за градинарство: Машини за косење, електрични / рачни распрскувачи.

Машини за обработка на земјоделски и нус-производи: (мешалки, брусилки, маслени преси), машини за обработка на житарици и масла, машини за обработка на памук, сточна храна и машини за ветеринарство.

Одржување на опремата: машини за перење и стерилизација на нафта, возила, лифтови за искористено масло, менувачи на гуми, машини за балансирање, опрема за усогласување со четири тркала.

Мали градежни возила: Вибрациски раммер, мали висечки платформи

фаза 2

Кантонскиот саем, втората фаза, се фокусира на такви трудоинтензивни производи како намирници, орнаменти, подароци и мебел. Е најголемата индустрија во Кина, исто така, најголем број на купувачи од западна земја на 3 фазите.

Датум: 23-ти до 27-ми October 2019

Време: 9: 30-18: 00

Распоред на изложувачи и пребарување


Кујнска опрема и садови

 • Контејнери од не'рѓосувачки челик, контејнери за емајл, контејнери од други материјали
 • Теми за јадење на маса и украси: садови, ножеви и вилушки, табеларни свеќи, декорации на маса
 • Прибор за готвење: шишиња за отворачи за шишиња, ковчези, може да се отворат, приклучоци за топла тенџере, котли, ножеви за кујна и професионални, кујнска хартија, гума за алуминиумска фолија, скали, ножици, ножеви за чистење, садови, лопати, лажици,

Општа керамика

 • Сервиси за јадење, кујнска опрема и керамика за секојдневна употреба за семејна употреба
 • Сервиси за јадење, кујнска опрема и дневна употреба керамика за употреба на хотелот
 • Други садови, кујнска опрема и секојдневна употреба керамика

Апарати за домаќинство

 • Производи за чистење: Производи за перење и алишта за перење; Детергенти, Средства за чистење садови, Дезодоранси на фрижидери, Прозори за перење, Метли, Четки, Партали, Мопеди, Полски апарати, Корпи за отпадоци, Лопати за отпадоци
 • Генерални куќни помагала: чадори, чадори за сонце, ракавици за цивилна употреба, ракавици за заштита на трудот, базени, корпи, клопни пинови, панталони и клопчиња, клопни корпи, клопни вилушки, куки, пеглање, шкафче за чевли, кутии за чевли , Пушењето запчаници, Запалки, Термометри, ЦД-лавици, Канти за отпадоци за хартија, Кабинети за складирање, Винки, Колички, Други производи за домаќинство

Производи за лична нега

 • Козметика и додатоци: Козметика, кармин, торби за декорација, четки за шминка, огледала за шминка
 • Производи за нега на кожа: кремови за убавина, кремови за нега на кожата, кремови за раце, кремови за сончање, додатоци за масажа, парфеми
 • Производи за нега на коса и додатоци: Шампони и кондиционери, Комбини, ножици, Тримери и клинчиња, Глави
 • Материјали за нега на нокти, материјали за нега на нозе, материјали за бричење
 • Производи за нега на заби: заб за заби / четка за заби

Тоалети

 • Производи за бања: сапуни, гелови за туширање, миење садови, сол за капење / масло за бања, пасти за заби / четки за заби
 • Бања Уреди: Бања Сунѓери, Бања душеци, Ормани бања, Течни Сапун садови, сапун фиоки, затворач, влажни крпи, туш капи, туш Завеси, крпи, пешкир шкафови, тоалетна хартија и хартија за лице

Производи за домашни миленици и храна

 • Храна за миленичиња
 • Производи за домашни миленичиња: Производи за домашни миленичиња, Производи за домашни миленици, Производи за миленичиња / домашни миленици, Миленици и резервни делови, Миленичиња кафези, Домашни миленици и прицврстувачи, Облека и додатоци за домашни миленичиња, Аквариумски производи и додатоци, Производи за домашни миленичиња и производи за чистење,

Часовници, часовници и оптички инструменти

 • Часовници: Кварц Часовници, Механички Часовници, Скокање Слика Часовници, Радио часовници, Кабинетот Часовници, ѕидни Часовници, Часовници
 • Часовници: кварц Часовници, механички часовници, скокање фигури Часовници, LCD екран часовници, тајмери, спортски часовници, мода часовници, џеб часовници, привезоци часовници
 • Делови за часови и часовници: бирање, движење, случаи, бирање, рачки, синџири, ремени, часовници, водоотпорни прстени
 • Спектакли: Чаши за кратки очи, очибилни очила, контактни леќи, очила за сонце
 • Додатоци за очила: рамки, леќи, кутии за очила

Играчки

 • Бебе Играчки
 • Електромотори, Далечински контролни и играчки за пиксели
 • Играчки за акција
 • Образовни игри и играчки
 • Плишани и Платно играчки
 • Кукли
 • Возење играчки: Детска возење, Бав колови, мини велосипеди
 • Музички играчки
 • Гумени играчки
 • Други додатоци за играчки и играчки

Подароци и премии

 • Polyresen Занаети
 • Традиционални кинески уметнички занаети: Cloisonne, лаквер и лак гравирање, занаетчии, занаетчиски светла, четири богатства на проучување (пишување четки, инкастрици, инкклаби и хартија), производи за коса и коса, везење, вазни, чај, сетови за вино, , Глина скулптури, етнички ракотворби, природни занаети, други уметнички занаети
 • Накит, коски резби и жад скулптури: накит: камења, бисери, накит суровини, злато и сребро; Коски резби и жад скулптури; Јак и Бафало Коски, Коњски коски, Корални коски, Хексбилски желки, Еленски рогови, Корали, бисери и други резбици и скулпторски производи од животинско потекло, Жиде резби
 • Маркетинг Подароци и премии: Маркетинг премии, медали и значки, сувенири, клучни прстени, клучеви, преносни компјутери
 • Хартија и облоги: Календари, ѕидни календари, десктоп календари, картички, кутии за подароци, пакети за подароци, занаетчиска хартија, хартиени кеси, ленти,

Фестивалски производи

 • Партија материјали и украси: Балони, партија материјали, партија украси
 • Празници материјали и украси: Божиќ, Велигден, Ноќ на вештерките и други специјализирани материјали и украси
 • Огномет и петарди

Керамика за уметност

 • Уметничка керамика
 • Занаетчиска керамика
 • Градинарска и градинарска керамика

Стакло Artware

 • Стаклени производи
 • Стакло украси
 • Други стакло Artware

Ткаењето, ратанството и железната уметност

 • Бамбус занаети, Дрво Занаети, Трева занаети, Wickerwork
 • Ратан и железна уметност

Насловна декорации

 • Декоративни свеќи, свеќници и слични производи
 • Слики, рамки за сликање, фото рамки, огледала: кинески калиграфии и слики, маслени слики, резбарски слики, албуми, рамки, уметнички огледални рамки, рамки за слики, преклопни потпори, декоративни огледала
 • Снабдувачки материјали
 • Врати и прозорци украси, ѕидни декорации
 • Вештачки Цвеќиња

Производи за градинарство

 • Цвеќиња и расадници (живи растенија)
 • Сува / Вештачки Цвеќе
 • Bonzai
 • Хортикултурни алатки
 • Надворешни материјали
 • Хортикултурни материјали: додатоци за растенија, потребни материјали (цветови, засадители, инсектицид, итн.), Хортикултурни украси
 • Риби, птици и животни за приказ и декорација
 • Други хортикултурни материјали

Камен / железо Декорација и Отворен Спа опрема

 • Камен украси, камења, железо занает и други Надворешни украси
 • Отворен бања и фитинзи, базен објекти


Мебел

 • Мебел од традиционален кинески стил
 • Мебел за домашно затворен: Мебел за седење, ресторан, спалня, студија, кујна и бања
 • Хотел Мебел
 • Канцелариски мебел
 • Училишен мебел
 • Болнички мебел
 • Мебел за отворен простор: градина, двор, плажа и кабинетите
 • Мебел за јавни места
 • друг мебел
 • Полу-готови и резервни делови

фаза 3

Кантонскиот саем во трета фаза, се фокусира на облека, обувки, кеси ... и прехранбената медицина која како што се употребува на луѓе. Постојат модни ревии. Фамилија на жени од 3 фаза.

Датум: 31-ви October- 4-ми November 2019

Време: 9: 30-18: 00

Распоред на изложувачи и пребарување


Мажите и женската облека

 • За жени: блузи, здолништа, панталони, елеци, костуми, палта, џемпери
 • За мажи: костуми Јакни, панталони, кошули, елеци, костуми, џемпери
 • Фустани и фустани: Свадба фустани, коктел фустани, вечерни фустани
 • други, пак,

Детска облека

 • Блузи, здолништа, панталони, ансамбли, палта

Долна облека

 • Долна облека и колекции, пижами, бањарки, облека за облека, кукли за капење
 • Доенчиња и доенчиња

Спорт и секојдневна облека

 • Фармерки Носете
 • Спорт и секојдневна облека
 • Спортска облека: Професионална спортска облека, Обична спортска облека
 • Обична носење: јакни / мантили, ветерници, маици, шорцеви
 • Други: униформи, работна облека

Крзна, кожа, падови и слични производи

 • Крзно и крзно Производи: крзнени материјали, производи од крзно (облека / капчиња / ракавици / перничиња за подлошки за спиење)
 • Кожа и производи од кожа: Кожни материјали, Кожна облека и сл
 • Производи од долу и долу: долу Материјали (гуши надолу, патка надолу, пилешко пердув), производи од пердув (пердуви, пердуви, украси од пердув и сл.), Производи од долу (долу облека,
 • Кашмир и Кашмир производи
 • други, пак,

Модни додатоци и фитинзи

 • Модни додатоци: капи, ракавици, шалови, марамчиња, шалови, чорапи, врски
 • Облека фитинзи: рамо влошки, етикети, патентите

Насловна Текстил

 • Постелнини: Ќебиња, постелнини, постелнина, постелнина, душеци, пешкир, пешки, перничиња, перничиња, комарец мрежи
 • Тапицирија ткаенини: Декорација Платно, Ѕидна крпа, Завеса ткаенина, Сонце Заштитна ткаенина, Мебел Платно, Софа покрива
 • Текстил за бања: Туш завеси, пешкири, фармерки, купатила.Сите, пешкири на плажа, капаче за капа
 • Табела и кујна Текстил: Скалила, Ташнички, Салфетки, Фанери, Партали, Микробранови печки за рерната, Други кујнски текстил
 • Други: Матс, Чистење Текстил, Знамиња, Macrame

Текстилни суровини и ткаенини

 • Ткаенина: памук / мешавини, полиестер / мешавини, лен / мешавини, свила / нитроцелулозна свила, волна / руно, специјални ткаени ткаенини, неткаен материјал, индустриска ткаенина
 • Влакна и предива:
 • Влакна: растителни влакна, животински влакна, човечки влакна, синтетички влакна, неоргански / минерални влакна, хемиски влакна
 • Предива: памук / мешавини, лен / мешавини, волна / мешавини, полиестер / мешавини
 • Други: Облекла додатоци

Теписи и таписерии

 • Машински изработени теписи
 • Рачно изработени теписи: свилени теписи, волнени теписи со ракави, рачни тавани, други рачно изработени теписи
 • Таписерии
 • Други материјали за подови: бамбус и сламени теписи

Обувки

 • Модни чевли: машки чевли, женски чевли
 • Спортски чевли: разни патики, вртливи чевли, обувки за пешачење, тренерски чевли, обувки и други
 • Детски чевли · Сандали, папучи
 • Чевли и ракавици за други специјални намени и полупроизводи

Канцелариски материјали

 • Пенкала: моливи, пенкала, пенкала за тркалање, високи запалки, фонтани, пенкала, пенкала за масло, пенкала за бојадисување, полнила, мастило
 • Складирање на датотеки: тврд папки за хартија, папки за хартија, провидни податотеки, преградни датотеки, компјутерски печатени папки за датотеки, висечки папки на датотеки, врзивни врски, табла од табла, папки на страници, датотеки, фајлови, датотеки, именици, извештаи Папки, папки за идентификација.
 • Канцелариски материјали: Спојници, степлери, врзива, шприцки, штрафови, ножици, ножеви за хартија, садови за пенкало, контејнери за хартија, држачи за лепливи ленти, властери, касети, острилки за моливи, корекција на флуид, стиропор, лепило, -Слојни лепило ленти, токи, печати и марки, Калкулатори, Табела влошки, носители на имиња, носители на весници
 • Хартиени производи: преносни компјутери, мемориски рамки, факс-хартија, компјутерска хартија, хартија за печатење во боја, хартија за копирање, фото-хартија, хартија за пишување, финансиска хартија, хартија за финансиска употреба
 • Етикета: рачно напишани етикети, значки, филмови за ламинирање, маркирани етикети
 • Декор за декорации
 • Производи и опрема за канцелариска автоматизација, потрошни канцелариски материјали

Случаи и вреќи

 • Случаи на дневна употреба: Кожни предмети, ПВЦ кожни предмети, Пластични ткаени предмети
 • Слушалки: Кожни куфери, пластични ткаени куфери, ПВЦ кожени куфери
 • Торби: Кожни чанти, ПВЦ Кожни чанти, Памучни чанти, Пластични ткаени торби
 • Други предмети, Торби и додатоци

Спорт, Патување и рекреација производи

 • Спортски производи
  Внатрешни и надворешни спортски производи: топки и додатоци, боксерска опрема, скејтборди, ролери, лизгалки, фитнес опрема, опрема за домаќинство опрема, спортски мрежи, брануваа, стрелаштво, велосипед и неговите додатоци, билиард, стрелаштво, лов, качување, јажиња, песна Опрема за накит, Опрема за контејнери, Опрема за плажа, Спортски очила, Спортски кутии и чанти Водни спортови и опрема за нуркање: Очила, Маски за нуркање, Нуркачки костуми, Опрема за скијање на вода Спортски сувенири: трофејни првенства, сертификати за награди, медали, знамиња, амблеми
 • Патување и рекреација производи
  Алатки за риболов: рибавици, рибници, мрежи за риболов, риболовни прачки, риба торба, рибарски бобини, риболовни алатки и придружни алатки за скара: електрични скари, гарнир, барбекю за јаглен, скара, инструмент за палење, додатоци за скара Надворешни повратни производи: , Гамаки, Сончеви чаршафи Музички инструменти Шах и покер Отворен турнеја Статии: ранци, заштитени покриви, Воздушни перници, вреќи за спиење, ќебиња, шатори и додатоци, подигање на членовите и додатоци.

Лекови, производи за здравствена заштита и медицински помагала

 • Традиционална кинеска медицина: кинески билки, растителни екстракти
 • Хемиски лекови и биофармацевтски производи: лекови, медицински материјали, препарати за медицина, биофармацевтски производи
 • Здравствени производи: Здравствени лекови, Природни производи за здравство, Кинески лековити алкохол, Здравствен алкохол, Пијалаци, Тоникс
 • Производи за нега на коса и убавина: Козметички производи, производи за нега на тело, перики и вештачки екстремитети, производи за обликување на тело, материјали за нега на убавина
 • Насловна производи за медицинска нега: ваги за домаќинство, кабинети за медицина, торби за топла вода, патерици
 • Репродуктивни здравствени производи и опрема: производи и опрема за сексуална здравствена заштита, производи за семејно планирање и опрема
 • Опрема за здравствена заштита и рехабилитација: опрема за рехабилитација, опрема за масажа, физиотерапевтски инструменти, опрема за фитнес

Дијагностичка и терапевтска опрема

Разни хируршки инструменти, медицински електронски инструменти, клинички лабораториски инструменти: Ин витро дијагностички реагенси и инструменти, медицински оптички инструменти, медицински ласерски инструменти, физиотерапевтски инструменти, лезии, минимално инвазивни дијагнози, биочип и сродни уреди, интегративни уреди на традиционалната кинеска и западна медицина , Капацитети за мониторинг на срце, објекти за медицинска обработка на слики, капацитети за биохемиска детекција, монитор за крвен притисок, метар за мерење крвен притисок, термометар, системи за ендоскопија, објекти за замрзнување со ниска температура, терапија за терапија со дијализа, медицински рентген и опрема за МРИ, ултразвучни медицински дијагностички уреди, Забрзувач, ENT & око и стоматолошка и орална дијагностика и третман капацитети, Стоматолошка клиничка опрема: Стоматолошка дијагноза Медицинска опрема, Опрема за стоматолошка хирургија, Стоматолошка лабораториска опрема и Стоматолошки материјали

Болнички помошни уреди

Производи за дезинфекција и стерилизација, опрема за снабдување со кислород и снабдување, опрема за снабдување со кислород и опрема за снабдување со крв, опрема за третман на вода за крв, опрема за третман на вода, објекти за замрзнување со ниска температура, опрема со посебни потреби, телемедицински систем, болнички информациски систем, болнички систем за автоматизација на канцелариите, уреди за заштита и заштитни уреди за нуклеарна радијација, Болнички апарати за болници: Асептични одделенија, Систем за следење на болниците, Разни болнички кревети, Амбуланти за болници, Лајсни и други статии за прва помош, Болнички софтвер за апликација: Болнички податоци и систем за обработка на слики, Разни оперативни табели и Специјализирана опрема, Лабораториски биолошки инструменти, Медицински мебел


храна

 • Храна: Житарици и масла, производи од месо и месо, јајца и производи од млечни производи, производи од водни производи, овошни и овошни производи, производи од зеленчук и зеленчук, сунѓер, бонбони и кондиторски производи, колачи и бисквити, адитиви за храна, производи од пчели и други

Пијалоци:

 • Алкохолни пијалоци: пиво, духови, вина
 • Кафе
 • Овошен сок
 • Вода за пиење

други, пак,

 • Чај: црн чај и полуферментиран чај, зелен чај, улонг чај, миризлив чај, чај од чај, други чаеви и слични производи (здравствен чај, филтер за хартија од тиабаг / мирисни цвеќиња и сл.)
 • Пакување на храна и други слични производи

Храна и пијалок

Храна: Житарици и масла, производи од месо и месо, јајца и производи од млечни производи, производи од водни производи, овошни и овошни производи, производи од зеленчук и зеленчук, сунѓер, бонбони и кондиторски производи, колачи и бисквити, адитиви за храна, производи од пчели и други

Пијалоци:

Алкохолни пијалоци: пиво, духови, вина

Кафе

Овошен сок

Вода за пиење

други, пак,

Чај: црн чај и полуферментиран чај, зелен чај, улонг чај, миризлив чај, чај од чај, други чаеви и слични производи (здравствен чај, филтер за хартија од тиабаг / мирисни цвеќиња и сл.)

Земјоделски производи

Пакување на храна и други слични производи

Здрава храна: рибино масло, витамин, женшен, птичји гнездо, Хашима


Апарати за домаќинство

бебе производи

Бебе кочии и резервни делови

Безбедносни места за бебиња

Бебе домаќинство предмети

Бебе Играчки

Пет Производи

Храна за миленичиња

Домашни апарати

Миленичиња декорација

Домашна нега и производи за здравје

Опрема за здравје на домаќинствата

Опрема за масажа

Масажни столчиња

Опрема за рехабилитација на домаќинствата

Кујнска опрема и садови

Контејнери од не'рѓосувачки челик, контејнери за емајл, контејнери од други материјали

Теми за јадење на маса и украси: садови, ножеви и вилушки, табеларни свеќи, декорации на маса

Прибор за готвење: шишиња за отворачи за шишиња, ковчези, може да се отворат, приклучоци за топла тенџере, котли, ножеви за кујна и професионални, кујнска хартија, гума за алуминиумска фолија, скали, ножици, ножеви за чистење, садови, лопати, лажици,

Производи за бања

Производи за бања: сапуни, гелови за туширање, миење садови, сол за капење / масло за бања, пасти за заби / четки за заби

Бања Уреди: Бања Сунѓери, Бања душеци, Ормани бања, Течни Сапун садови, сапун фиоки, затворач, влажни крпи, туш капи, туш Завеси, крпи, пешкир шкафови, тоалетна хартија и хартија за лице

Производи за чистење: Производи за перење и алишта за перење; Детергенти, Средства за чистење садови, Дезодоранси на фрижидери, Прозори за перење, Метли, Четки, Партали, Мопеди, Полски апарати, Корпи за отпадоци, Лопати за отпадоци

Општи Houseware: Чадори, чадори за сонце, ракавици за цивилна употреба, ракавици за заштита на работната сила, базени, корпи, клопни пинови, панталони и клопчиња, кошули за клопчиња, клопни вилушки, куки, глави за пеглање, шкафчиња за чевли, кутии за чевли, , Запалки, Термометри, ЦД-лавици, Канти за отпадоци за хартија, Кабинети за складирање, Винки, Колички, Накит, Други производи за домаќинство

Производи за лична нега

Козметика и додатоци: Козметика, кармин, торби за декорација, четки за шминка, огледала за шминка

Производи за нега на кожа: кремови за убавина, кремови за нега на кожата, кремови за раце, кремови за сончање, додатоци за масажа, парфеми

Производи за нега на коса и додатоци: Шампони и кондиционери, Комбини, ножици, Тримери и клинчиња, Глави

Материјали за нега на нокти, материјали за нега на нозе, материјали за бричење

Производи за заби за заби: Заб Заштитник / Заб Четка Тоалети

Спорт, Патување и рекреација производи

Спортски производи

Внатрешни и надворешни спортски производи: топки и додатоци, боксерска опрема, скејтборди, ролери, лизгалки, фитнес опрема, опрема за домаќинство опрема, спортски мрежи, брануваа, стрелаштво, велосипед и неговите додатоци, билиард, стрелаштво, лов, качување, јажиња, песна Опрема за опрема за накит, Опрема на плажа, Спортска опрема на плажа, Спортски очила, Спортски куфери и чанти

Водни спортови и опрема за нуркање: очила, маски за нуркање, нуркање костуми, flappers, шнорхел, додатоци за нуркање, рампа и неговите додатоци, опрема за пливање и неговите додатоци, опрема за скијање на вода

Патување и рекреација производи

Алатки за риболов: рибавици, рибници, мрежи за риболов, риболовни прачки, риба торба, рибарски бобини, риболовни алатки и придружни алатки за скара: електрични скари, гарнир, барбекю за јаглен, скара, инструмент за палење, додатоци за скара Надворешни повратни производи: , Гамаки, Сончеви чаршафи Музички инструменти Шах и покер Отворен турнеја Статии: ранци, заштитени покриви, Воздушни перници, вреќи за спиење, ќебиња, шатори и додатоци, подигање на членовите и додатоци.

Случаи и вреќи

Случаи на дневна употреба: Кожни предмети, ПВЦ кожни предмети, Пластични ткаени предмети

Слушалки: Кожни куфери, пластични ткаени куфери, ПВЦ кожени куфери

Торби: Кожни чанти, ПВЦ Кожни чанти, Памучни чанти, Пластични ткаени торби

Други предмети, Торби и додатоци

Мебел

Мебел за домашно затворен: Мебел за седење, ресторан, спалня, студија, кујна и бања

Мебел за отворен простор: градина, двор, плажа и кабинетите

Часовници, часовници и оптички инструменти

Часовници: Кварц Часовници, Механички Часовници, Скокање Слика Часовници, Радио часовници, Кабинетот Часовници, ѕидни Часовници, Часовници

Часовници: кварц Часовници, механички часовници, скокање фигури Часовници, LCD екран часовници, тајмери, спортски часовници, мода часовници, џеб часовници, привезоци часовници

Делови за часови и часовници: бирање, движење, случаи, бирање, рачки, синџири, ремени, часовници, водоотпорни прстени

Спектакли: Чаши за кратки очи, очибилни очила, контактни леќи, очила за сонце

Додатоци за очила: рамки, леќи, кутии за очила

Насловна декорации

Стакло Artware

Стаклени производи

Стакло украси

Други стакло Artware

Керамика за уметност

Уметничка керамика

Занаетчиска керамика

Градинарска и градинарска керамика

Снабдувачки материјали

Канцелариски

Пенкала: моливи, пенкала, пенкала за тркалање, високи запалки, фонтани, пенкала, пенкала за масло, пенкала за бојадисување, полнила, мастило

Складирање на датотеки: тврд папки за хартија, папки за хартија, провидни податотеки, преградни датотеки, компјутерски печатени папки за датотеки, висечки папки на датотеки, врзивни врски, табла од табла, папки на страници, датотеки, фајлови, датотеки, именици, извештаи Папки, папки за идентификација.

Канцелариски материјали: Спојници, степлери, врзива, шприцки, штрафови, ножици, ножеви за хартија, садови за пенкало, контејнери за хартија, држачи за лепливи ленти, властери, касети, острилки за моливи, корекција на флуид, стиропор, лепило, -Слојни лепило ленти, токи, печати и марки, Калкулатори, Табела влошки, носители на имиња, носители на весници

Хартиени производи: преносни компјутери, мемориски влошки, хартија за факс, компјутерска хартија, хартија за печатење со боја во боја, хартија за копирање, фото-хартија, хартија за пишување, финансиска хартија

Етикета: рачно напишани етикети, значки, филмови за ламинирање, маркирани етикети

Ткаенини и домашни текстилни производи

Ткаенини:

Ткаенини: памук / мешавини, полиестер / мешавини, лен / мешавини, свила / нитроцелулозна свила, волна / руно, специјални ткаенини, неткаени ткаенини, индустриски ткаенини

Влакна и предива: растителни влакна, житно влакно, влакна од влакна, синтетички влакна, неоргански / минерални влакна, хемиски влакна, памук / мешавини, лен / мешавини, волна / мешавини, полиестер / мешавини

Други: Облекла додатоци

Домашен текстил:

Постелнини: Ќебиња, постелнини, постелнина, постелнина, душеци, пешкир, пешки, перничиња, перничиња, комарец мрежи

pholstery Текстил: Декорација Платно, Ѕидна крпа, завеса крпа, Заштитни крпа, Мебел Платно, Софа покрива

Текстил за бања: Туш завеси, пешкири, фармерки, купатила.Сите, пешкири на плажа, капаче за капа

Табела и кујна Текстил: Скалила, Ташнички, Салфетки, Фанери, Партали, Микробранови печки за рерната, Други кујнски текстил

Други: Матс, Чистење Текстил, Знамиња, Macrame

Алатки и опрема: капи, ракавици, шалови, шамичиња, шалови, чорапи, врски, рамо влошки, налепници, патенти

Теписи и таписерии:

Машински изработени теписи

Рачно изработени теписи: свилени теписи, волнени теписи со ракави, рачни тавани, други рачно изработени теписи

Таписерии

Други материјали за подови: бамбус и сламени теписи

127-от Кинески саем за увоз и извоз ќе се одржи на Интернет од 15-24 јуни за период од 10 дена (за повеќе детали).

(Поради COVID-19, следниве информации може да бидат застарени. Ве молиме, потврдете ги деталите и датумите со организаторот на Кантон саем, контакти на страниците на настанот)

 • Springе биде пролетната сесија и есенската сесија на Кантонскиот саем, 2 сесии секоја година.
 • Постојат фази на 3 на секоја од овие сесии кои покажуваат различни производи.
 • Фазата 1 покажува електрични и електронски производи, градежни материјали, индустриски производи ...
 • Фазата 2 ги прикажува производите како предмети за домаќинството, керамика, производи за широка потрошувачка, украси за дома, подароци, играчки, козметика и мебел ...
 • Фазата 3 покажува облека, обувки, торби и храна, лекови ...

Кантонски саем датуми и времиња

сесија

Фаза

Датум време

Пролетна сесија

фаза 1

15th-19th April, 9:30-18:00

фаза 2

23rd-27th April, 9:30-18:00

фаза 3

1-ви -5-ти May, 9: 30-18: 00 часот

Есенска сесија

фаза 1

15th-19th Oct., 9:30-18:00

фаза 2

23rd-27th Oct., 9:30-18:00

фаза 3

31st октомври-4th ноември, 9: 30-18: 00

(Сабота и недела се одржуваат како и обично)

Датуми за саемот на кантонот 2020

128th кантонски саем Есен 2020 Датуми

Датуми за саемот на кантонот 2021

129th кантонски саемски пролет 2021 Датуми

130th кантонски саем Есен 2021 Датуми

 • Фаза 1: 15-ти 19-ти October 2021 9:30-18:00
 • Фаза 2: 23-ти до 27-ми October 2021 9:30-18:00
 • Фаза 3: 31st октомври-4th ноември 2021 9: 30-18: 00

Датуми за саемот на кантонот 2022

131-от Ден на кантонскиот пролет 202 датуми

 • Фаза 1: 15th-19th април 2022 9: 30-18: 00
 • Фаза 2: 23rd-27th април 2022 9: 30-18: 00
 • Фаза 3: 1 May.-5-ти May. 2022 9:30-18:00

132-та датум за кантонски есен 2022 година

 • Фаза 1: 15-ти 19-ти October 2022 9:30-18:00
 • Фаза 2: 23-ти до 27-ми October 2022 9:30-18:00
 • Фаза 3: 31st октомври-4th ноември 2022 9: 30-18: 00

...