Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

128-от саем за кантон ќе се одржува преку Интернет од 15-24 октомври во рок од десет дена. Следните информации се наменети само за редовниот саем на Кантон.


Од 101st седницата во 2007, саемот на Кантонот постави увозно изложбено подрачје, кое се трансформира од еднонасочна платформа за извоз на двонасочна меѓународна трговска платформа која ги комбинира увозот и извозот. Од основањето на увозната изложбена област, таа им помогна на повеќе од компаниите 10,000 од повеќе од земјите и регионите на 100 да го истражуваат кинескиот пазар.